„New York Times“: Vienintelis tikras būdas įveikti Rusijos propagandą

Nuo pat JAV prezidento rinkimų laikų RT ir „Sputnik“, užsienio transliavimo tinklai, dominuoja aptariant tai, kokia turėtų būti JAV reakcija į Rusijos dezinformaciją. Šį mėnesį Amerikos valdžia aptarinėjo, ar derėtų šias žiniasklaidos priemones prilyginti užsienio agentams.

Leidinys „The New York Times Magazine“ neseniai savo straipsnyje RT pavadino „efektyviausia XXI a. propagandine operacija“, – pažymi Kennano instituto politologė Nina Jankowicz.

„Rodytųsi, daugelis amerikiečių linksta į požiūrį, kad siekiant nugalėti informaciniame kare reikia uždaryti šiuos tinklus ir kitais būdais tiesiogiai atsakyti į Rusijos melus. Tačiau, taip nėra. Siekiant nugalėti šioje kovoje, amerikiečiams reikia rimtai pagalvoti, kodėl RT, „Sputnik“ ir „fake news“ išvis atranda atgarsį tokioje didelėje žmonių minioje“, – teigiama straipsnyje.

„Ši kova prasideda žmonių mąstyme ir jo formavime. Mokymo programose, kurios naudojamos nuo vaikų darželio iki 12-os klasės, valstijos turi skatinti kritinio mąstymo ir analizės įgūdžius, kurie yra būtini skaitmeniniame amžiuje. Įvedantieji dalykai universitetuose turi apjungti ir šaltinių parinkimo bei emocinės manipuliacijos žiniasklaidoje dalykus. Panašūs kursai privalo būti atkartoti ir suaugusiųjų profesinio tobulėjimo, pradedant nuo valdininkų, kursuose. Valdžia gali pasiūlyti programas su lengvatomis didžiosioms bendrovėms, kad šios noriau į tai įsijungtų“, – nurodo ekspertė.

Anot N. Jankowicz, amerikiečių valdžiai derėtų „išlyginti informacinę žaidimų aikštelę“, pavyzdžiui, įpareigoti socialinius tinklus garantuoti išmokas reporteriams, kurie nušviečia vietines problemas.

„Galų gale, Jungtinėms Valstijoms jokiais būdais nederėtų bandyti apriboti žiniasklaidos laisvę. JAV gali pripažinti RT ir „Sputnik“ užsienio agentais, tačiau jos neturėtų jų uždrausti. Taip pat nėra būtinybės išradinėti rato ir kurti amerikietišką RT versiją. Šios priemonės būtų grubios klaidos, kurios susilpnintų Amerikos, kaip laisvo žodžio švyturio, įvaizdį. Jos įneštų savo indėlį į pasitikėjimo krizę, kuri, visų pirma, ir daro Rusijos dezinformaciją sėkminga“, – rašoma straipsnyje.

„Rusija itin gudriai pasinaudojo Amerikos silpnybėmis – tačiau mes patys jas ir sukūrėme. Kol politikos kūrėjai neiškels žmonių į savo kovos su dezinformacija centrą, žmonės išliks lengvais taikiniais Rusijos melui“, – tikina ekspertė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų