Moteris išsityrė neįprastą apgamą ir atrado, kad yra savo dvynė

Moteris su retu apgamu sužinojo, kad yra savo pačios dvynė. Dainininkės Taylor Muhl iš Kalifornijos kūno centre yra retas apgamas. Viena liemens ir nugaros pusė yra šiek tiek raudonos spalvos. Ji taip pat turi keletą kitų bruožų, rodančių kažką neįprasto.

„Visa kairė mano kūno pusė yra šiek tiek didesnė nei dešinioji, – rašė ji savo tinklaraštyje. – Kairėje burnos pusėje turiu dvigubą dantį, esu daug kam jautri ir alergiška maisto produktams, vaistams, papildams, papuošalams ir vabzdžių įkandimams.“

Pasikalbėjusi su gydytoju, kuris dirba su retomis ligomis, ji atrado turinti du DNR rinkinius.

„Negana to, man buvo pasakyta, kad turiu dvi imunines sistemas ir dvi kraujotakas“, – pasakojo dainininkė.

Taylor turi tetragametinį chimerizmą. Taip atsitinka, kai du skirtingus kiaušinėlius apvaisina du skirtingi spermatozoidai, o tada vienas iš embrionų absorbuoja kitą ankstyvose vystymosi stadijose. Žmonės, turintys tokio tipo chimerizmą, gali turėti dvi kraujo grupes, kaip ir Taylor, arba skirtingas akių spalvas.

Chimerizmas yra reta diagnozė – tik apie 100 dokumentuotų atvejų, nustatytų žmonėms. Žmonės, turintys šią būklę, gali gyventi be jokių komplikacijų, išskyrus pasikeitusią pigmentaciją. Keli žmonės apie savo būklę sužinojo tik atlikę kraujo tyrimus. Dar 2006 m. motina turėjo įrodyti, kad jos vaikas yra jos pačios, nes atlikus kraujo tyrimą nustatyta, kad jos DNR neatitinka jos vaiko DNR dėl turimo negimusio dvynio DNR.

„Live Science“ pranešė, kad chimerinių pacientų dauguma ląstelių dažniausiai susiformuoja iš vieno DNR rinkinio. Kai kuriais atvejais asmeniui gali išsivystyti dvigubi lytiniai organai, jei dvyniuose embrionuose, kuriuose jie išsivysto, yra skirtingos chromosomos (t. y. jei vienas dvynys yra vyras, o kitas – moteris).

T. Muhl atveju abu embrionai, iš kurių ji išsivystė, buvo moterys. Tačiau dėl DNR mišinio ji patyrė sveikatos problemų.

REKLAMA

„Mano kūnas reaguoja į mano dvynės DNR ir ląsteles kaip į svetimas medžiagas, todėl mano imuninė sistema yra daug silpnesnė nei įprasto žmogaus. Dėl to, deja, kenčiu nuo autoimuninių ir sveikatos problemų“, – aiškino mergina.

Taylor sužinojo, kad ji yra ir savo pačios dvynė 2009 m. Praėjusių metų pabaigoje ji paskelbė apie tai viešai, kad skleistų žinią apie šią būklę ir jos ryšį su autoimuniniais sutrikimais.

„Aš manau, kad svarbu parodyti savo fizines negalias, nes pramogų versle yra didžiulis spaudimas pasirodyti fiziškai tobulam ar pagal tam tikrą fizinį stereotipą, – rašė ji. – Tikiuosi, kad parodydama savo netobulumus, įkvėpsiu kitus, turinčius fizinių anomalijų ar kitokius žmones, niekada neleisti fizinei negaliai sulaikyti juos nuo tikslų siekimo, besąlygiškai mylėti save ir žinoti, kad jie gražūs tokie, kokie yra.“


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų