Mirties prekeiviu vadinamas V. Butas nuteistas 25 metus kalėti

Ginklų prekeivis iš Rusijos Viktoras Butas Jungtinėse Valstijose nuteistas 25 metus kalėti. Niujorko teismas „mirties prekeiviu“ vadinamam buvusiam sovietų karininkui skyrė mažiausią numatytą bausmę. Prokuratūra reikalavo įkalinti V. Butą iki gyvos galvos.

Teismas V. Butą 25 metų laisvės atėmimo bausme nuteisė dėl sąmokslo parduoti ginklus JAV priešiškiems kovotojams Kolumbijoje. Be to, jis po 15 metų kalėjimo gavo pagal dar tris kaltinamuosius punktus, dėl kurių buvo pripažintas kaltu lapkritį.

Kalėjimo bausmės nebus sumuojamos. „25 metų pakaks“, – skelbdama nuosprendį pareiškė teisėja Shira Sheindlin. 45 metų V. Butas, be to, turės sumokėti 15 mln. dolerių baudą.

„Mirties prekeiviu“ vadinamas V. Butas 2008 metais buvo suimtas Tailande ir vėliau išduotas JAV. Amerikiečių agentai, apsimetę Kolumbijos partizanų grupuotės FARC nariais, įvėlė V. Butą į fiktyvų ginklų sandorį ir, be kita ko, paprašė raketų JAV lėktuvams numušti.

Lapkritį rusas buvo pripažintas kaltu dėl sąmokslo žudyti JAV piliečius, žudyti JAV vyriausybės darbuotojus ir numušti lėktuvus. V. Butas savo kaltę neigė.

Manoma, kad V. Butas tiekė ginklus ir į karo regionus Afrikoje, Pietų Amerikoje, Artimuosiuose Rytuose bei Azijoje. Kariaujančias puses, tarp jų islamo teroristines grupuotes, daug metų jis ginklais aprūpindavo ir Afganistane.

Niujorke vykusiame procese V. Butui teko atsakyti tik dėl JAV agentų išaiškinto nusikaltimo, o ne dėl jo sandorių apskritai.


Rašyti komentarą...
S
Savanoris
2012-04-06 10:13:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Puiku, iš tiesų puiku, kad amerikiečiai pričiupo ir ilgam pasodino ruskį. Amerikiečiai turi dar intensyviau aiškintis ir sodinti ruskių visų rūšių nusikaltėlius.
Atsakyti
0

t
taip
2012-04-07 11:31:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mirties bausme tokiam idijotui!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų