Mirė buvęs Černobylio atominės elektrinės direktorius Briuchanovas

Pirmasis Černobylio atominės elektrinės direktorius Viktoras Briuchanovas, dirbęs tuo metu, kai 1986-ųjų balandį ten įvyko branduolinė katastrofa, šių metų rugpjūčio 13 dieną mirė, pranešė elektrinės spaudos tarnyba.

„Eidamas 85-us metus mirė pirmasis Černobylio atominės elektrinės direktorius Viktoras Briuchanovas. Įmonės kolektyvas ir administracija reiškia nuoširdžią užuojautą velionio giminėms ir artimiesiems“, – sakoma pranešime socialiniame tinkle „Facebook“.

V. Briuchanovas elektrinei vadovavo 1970–1986 metais. Po avarijos 4-ajame elektrinės bloke jis buvo nušalintas ir nuo 1986-ųjų liepos metus dirbo elektrinės gamybinio techninio padalinio vadovo pavaduotoju.

1988-aisiais V. Briuchanovas buvo nuteistas 10 metų kalėti dėl saugumo taisyklių pažeidimo, bet 1991-aisiais buvo pirma laiko paleistas į laisvę ir vėl pradėjo dirbti elektrinėje – techninio skyriaus viršininku.

Nuo 1992 metų V. Briuchanovas dirbo valstybinėje įmonėje „Ukrinterenergo“.


Rašyti komentarą...
N
Neponimaju
2021-10-14 16:29:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip apsišvytinęs tai labai ilgai pragyveno, kiti nė ir tiek, kaip suprasti?
Atsakyti
0

M
Marė
2021-10-14 18:03:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Suprasti paprasta. Apsišvitinti ne per didele doze per ilgą laiko tarpą nėra taip blogai. Šios dozės niekas negali nustatyti, tai individualu, vienam ji mirtina, kitam netgi naudinga. Tarp medikų daugiausia ilgaamžių yra radiologai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų