Merkel žada netrukus susitikti su Baltarusijos opozicijos lydere

Vokietijos kanclerė Angela Merkel trečiadienį sakė, kad surengs derybas su pagrindine baltarusių opozicijos lydere, kuriai prieš kelias dienas Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pažadėjo padėti tarpininkauti sprendžiant Baltarusijos politinę krizę.

„Netrukus susitiksiu su opozicijos lydere p. [Sviatlana] Cichanouskaja“, – parlamentui sakė A. Merkel.

Kanclerė gyrė Baltarusijoje nuo ginčijamų rugpjūčio 9-osios rinkimų demonstracijose dalyvaujančių moterų drąsą. Opozicija tvirtina, kad jos kandidatė S. Cichanouskaja rinkimuose įveikė autoritarišką šalies prezidentą Aliaksandrą Lukašenką.

A. Merkel, kurios šalis šiuo metu pirmininkauja Europos Sąjungai, sakė, kad Berlynas nepripažįsta A. Lukašenkos rinkimų laimėtoju, ir pasmerkė Baltarusijos vyriausybės smurtą prieš protestuotojus.

„Matydama... moterų, kurios eina į gatves dėl laisvo gyvenimo be korupcijos, drąsą, galiu tik pasakyti: žaviuosi tuo ir man tai išties daro įspūdį“, – sakė A. Merkel.

E. Macronas su S. Cichanouskaja kalbėjosi šią savaitę lankydamasis Lietuvoje. Tai kol kas daugiausiai dėmesio sulaukęs S. Cichanouskajos susitikimas po Baltarusijos rinkimų.

„Mes kaip europiečiai, padarysime, ką galime, kad padėtume ir tarpininkautume, grįžtume prie ESBO tarpininkavimo, kad pasiektume pažangos“, – Vilniuje kalbėjo E. Macronas.

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO) pasisiūlė padėti tarpininkauti derantis dėl krizės Baltarusijoje užbaigimo.

Masiniai protestai, Baltarusijoje vykstantys nuo pat rinkimų, buvo slopinami kruvinomis priemonėmis. S. Cichanouskajos vyras Siarhejus yra kalinamas dėl kaltinimų bandžius nuversti vyriausybę.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų