Maskva nesupranta, kas nutiko: vėl staigiai auga užsikrėtusiųjų skaičius Skubiai atidaromos naujos „kovidinės“ ligoninės

Maskvos valdžia nesitikėjo staigaus užsikrėtusiųjų koronavirusu šuolio pastarąją savaitę. Rusijoje tokio sergamumo nebuvo nuo kovo mėnesio, o sostinėje – nuo sausio. Situacija darosi tokia grėsminga, kad buvo nuspręsta skubiai atidaryti jau „užkonservuotus“ COVID-19 ligoninių skyrius.

Maskvoje ketvirtą dieną paeiliui auga naujų COVID-19 atvejų skaičius. Oficialiais birželio 9-osios duomenimis mieste per parą užregistruota 4124 nauji užsikrėtimo atvejai. Taip pat auga ir guldomų į ligoninę žmonių skaičius – vien per paskutinę parą ten pateko 1539 žmonės.

Miesto valdžia paskelbė sustiprinusi kaukių ir pirštinių dėvėjimo kontrolę viešose vietose ir maitinimo įstaigose bei sanitarinę tvarką įmonėse bei organizacijose.

Valdžia skubiai atidaro ligonines

Maskvos meras Sergejus Sobianinas paskelbė didinsiantis koronaviruso infekcija užsikrėtusių žmonių gydymui reikalingų vietų skaičių ligoninėse. „Artimiausiomis dienomis mes atidarome dar kelias ligonines, – „Interfaks“ cituojamas S. Sobianinas. „Meduza“ šaltinių teigimu, iki savaitės pabaigos bus iš naujo atidarytos dvi ligoninės su palatomis COVID-19 pacientams.

Šaltiniai taip pat teigia, kad Maskvos valdžia nesitikėjo sergančiųjų koronavirusu sergamumo augumo birželio pradžioje. Buvo manoma, kad COVID-19 protrūkiai taps sezoniniais ir anksčiau kada su tuo vėl bus susidurta, tai jau būtų ruduo. Savivaldos operatyvinio štabo šaltinis tvirtina, kad sergamumą galėjo išprovokuoti du faktoriai: prasidėjusios atostogos ir mokyklose gegužės 25-ąją vykusi „Paskutinio skambučio“ šventė.

S. Sobianinas neseniai skundėsi dėl itin lėto vakcinacijos tempo. Gegužės 20-ąją „Meduza“ buvo skelbiama, kad Rusijos sostinėje vakcinacija yra faktiškai sustojusi. Dabartiniu tempu pasiekti Rusijos valdžios numatytą tikslą – 60 proc. vakcinuotųjų – Maskvoje būtų galima pasiekti per du metus.

Rusijos sveikatos ministerija mano, kad sergamumo augimas Maskvoje negali būti laikomas „trečiąja koronaviruso infekcijos banga“, o kalbama tik apie pavienius COVID-19 protrūkius.

REKLAMA

Išaugęs sergamumas ir visoje šalyje

Šiandien taip pat buvo užfiksuota ir 10 tūkst. naujų atvejų per parą riba visoje šalyje (10 407 nauji atvejai). Pirmą sykį nuo kovo 14-osios per parą užfiksuojama daugiau nei 10 tūkst., o rodiklis Maskvoje yra didžiausias nuo sausio 16-osios.

Nuo pat kovo mėnesio pabaigos, balandį ir gegužę naujų paros atvejų skaičius Rusijoje stabiliai siekė 8-9 tūkst. Maskvoje nuo pat vasario pabaigos buvo nustatoma apie 2 tūkst. naujų atvejų. Daugiau nei dabar Rusijos sostinėje susirgimų skaičius siekė tik sausį – daugiau nei 5 tūkst. atvejų per dieną.


Rašyti komentarą...
a
a
2021-06-09 18:14:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Matyt Sputnik'o galiojimas baigesi
Atsakyti
-1

l
logiška
2021-06-09 18:24:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Čia gi fakcina "Sputnik-V" veikti ėmė. Žinau atvejį Baltarusijoje, kai lengva forma jau persirgusi jauna moteris, vėliau pasiskiepijusi "Sputnik-V", netrukus susirgo jau gerokai sunkesne forma. Manau, kad ir su kitomis vakcinomis panašiai gaunasi.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų