Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

Liepos 1-ąją prasidėjęs ir pusmetį truksiantis Lietuvos pirmininkavimas Europos Sąjungos Tarybai įvairiais renginiais pažymimas daugelyje pasaulio valstybių. Jų metu užsienio šalių gyventojai turi galimybę daugiau sužinoti apie Lietuvą ir šalies tikslus pirmininkavimo metu.

REKLAMA

Švedijos Gotlando salos mieste Visbyje vykstančiame politikos forume „Almedaleno savaitė“ pirmininkavimo pristatymo renginiai liepos 1-ąją prasidėjo nuo bendro Lietuvos ambasadoriaus Švedijoje Eitvydo Bajarūno ir Europos Komisijos atstovybės Švedijoje vadovo Pierre‘o Schellekenso seminaro, kuriame pristatyta Lietuvos pasiruošimo pirmininkauti ES Tarybai eiga, supažindinta su svarbiausiais pirmininkavimo prioritetais.

Lietuvos ambasadoje Kijeve pirmininkavimo pradžios proga iškilmingai sutikta ir į Lietuvą išlydėta apie 30 jaunimo atstovų grupė iš įvairių Ukrainos regionų. Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Petras Vaitiekūnas kartu su jaunimo atstovais ambasadoje simboliškai iškėlė Lietuvos ir ES vėliavas. Svečiams iškilmingai įteikti pasai su Lietuvos ambasadoje išduotomis nemokamomis Šengeno vizomis. Taip pažymėtas Ukrainos ir ES sutarties dėl vizų išdavimo palengvinimo įsigaliojimas liepos 1 d.

REKLAMA
REKLAMA

ES delegacijoje Kinijoje liepos 1 d. surengtoje spaudos konferencijoje Lietuvos ambasadorė Pekine Lina Antanavičienė pristatė Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus bei pasveikino Kroatiją, pirmąją Lietuvos pirmininkavimo dieną tapusią 28-ąja ES šalimi nare. Renginyje dalyvavo apie 40 vietos kinų bei užsienio žiniasklaidos priemonių atstovų.

Lietuvos generalinio konsulato Sankt Peterburge kvietimu birželio 28 dieną į seniausią ir vieną iš žymiausių Rusijos koncertinių salių – Valstybinę akademinę Sankt Peterburgo kapelą – pažymėti pirmininkavimo pradžios susirinko miesto politikos, administracijos, kultūros, verslo, žiniasklaidos atstovai, užsienio šalių diplomatai ir čia gyvenantys lietuviai. Renginyje nuskambėjo pirmininkavimą Lietuvai perduodančios Airijos, Lietuvos ir naujosios ES narės – Kroatijos – kompozitorių kūriniai.

Lietuvos ambasadorė Slovėnijoje Izolda Bričkovskienė pirmininkavimo prioritetus birželio 28 dieną pristatė Slovėnijos užsienio reikalų ministerijos atstovams, kurie sveikino Lietuvą – pirmąją Baltijos valstybę, stojančią prie ES vairo.

REKLAMA
REKLAMA

Kopenhagoje esančiuose „Europos namuose“ birželio 27 d. vykusiame renginyje pirmininkavimo prioritetus pristatė Lietuvos ambasadorius Danijoje Vytautas Pinkus. Diplomatas taip pat oficialiai atidarė šiuolaikinio lietuvių meno parodą „Didesnio dalis“, kuri visus šiuos metus bus eksponuojama ne tik Kopenhagoje, bet ir kituose Danijos miestuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų