Lenkijos Senato pirmininko Rusija neįsileidžia į Nemcovo laidotuves neįsileidžiama ir latvių europarlamentarė Sandra Kalnetė

 Lenkijos Senato pirmininkas Bogdanas Borusewiczius (Bogdanas Borusevičius) pirmadienį pareiškė, kad Rusija neišdavė jam vizos vykti į opozicijos lyderio Boriso Nemcovo laidotuves, kuris penktadienį vėlai vakare buvo nušautas Maskvos centre.

„Norėčiau pagerbti velionį Borisą Nemcovą ir visus rusus, kurie galvoja taip kaip jis. Bet aš ką tik sužinojau, kad Rusijos valdžia neleis man dalyvauti laidotuvėse Maskvoje“, – sakė B.Borusewiczius, kuris komunistiniu laikotarpiu buvo atkaklus disidentas ir vienas Lenkijos antikomunistinio judėjimo„Solidarumas“ įkūrėjų.

„Atsisakymas išduoti vizą Senato pirmininkui Borusewicziui yra kerštas už tai, kad Rusijos parlamento pirmininkei Valentinai Matvijenko taikomos ES sankcijos“, – parašė socialiniame tinkle „Twitter“ Lenkijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Marcinas Wojciechowskis (Marcinas Voicechovskis).

Tuo tarpu Lenkijos prezidento Bronislawo Komorowskio (Bronislavo Komorovskio) padėjėjas Janas Litynskis sakė naujienų agentūrai AFP, kad jam leista dalyvauti B.Nemcovo laidotuvėse.

REKLAMA

„Aš vykstu. Aš atstovausiu Lenkijos prezidentui tuose (gedulinguose) renginiuose“, – sakė J.Litynskis.

„Rusija neteko didžio žmogaus, didžio demokrato ir Lenkijos draugo“, – pridūrė jis.

Tiek B.Borusewiczius, tiek B.Komorowskis ir J.Litynskis buvo balsingi Lenkijoje sovietų atnešto komunizmo oponentai iki taikaus šio režimo žlugimo 1989 metais.

Iš Lietuvos oficialių asmenų B.Nemcovo laidotuvėse dalyvaus užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, o iš Latvijos – buvusi Latvijos užsienio reikalų ministrė Sandra Kalnietė.

Šios šalys, savo laiku patyrusios sovietų priespaudą, o dabar ES ir NATO narės, yra balsingiausi Rusijos įvykdytos Ukrainos Krymo pusiasalio aneksijos 2014 metais kritikės.

Rusija neleido Latvijos europarlamentarei Kalnietei atvykti į Nemcovo laidotuves

Latvijos europarlamentarė Sandra Kalnetė pirmadienį pranešė, kad nebuvo įleista į Rusiją, kur ji tikėjosi dalyvauti praeitą savaitgalį nužudyto opozicijos aktyvisto Boriso Nemcovo laidotuvėse.

S.Kalnietė atskrido į Maskvos Šeremetjevo oro uostą, bet Rusijos pareigūnai neįleido jos į šalies teritoriją, ji sakė BNS.

Latvijos konsulinė tarnyba, susisiekusi su oro uosto pareigūnais, sulaukė paaiškinimo, kad S.Kalnietė turės išskristi kitu reisu, nes ji yra Rusijoje nepageidaujamas asmuo.

S.Kalnietė parašė savo „Twitter“ paskyroje rašė: „Man ką tik pranešė, kad man nesuteiktas leidimas įvažiuoti į Maskvą, remiantis kodekso 27.1 straipsniu“, nors pareigūnai nepaaiškino, koks yra to straipsnio turinys.

Europarlamentarė pridūrė, kad iki kito reiso į Rygą jai teks nakvoti oro uosto tranzito zonoje, kur anksčiau buvo įstrigęs JAV žvalgybos paslapčių viešintojas Edwardas Snowdenas (Edvardas Snoudenas).

Iškilaus Rusijos opozicijos veikėjo ir prezidento Vladimiro Putino kritiko B.Nemcovo nužudymas penktadienį Maskvos centre ant vieno tilto netoli Kremliaus sienų sukėlė didžiulį pasipiktinimą Rusijoje bei užsienyje. Sekmadienį jo atminimui Maskvoje buvo surengtos didžiulės eitynės, kuriose dalyvavo dešimtys tūkstančių žmonių.

REKLAMA

B.Nemcovo laidotuvės vyks antradienį.

Latvijos užsienio reikalų ministerija pareiškė protestą dėl Rusijos sprendimo neleisti S.Kalnietei dalyvauti aktyvisto laidotuvėse.

„Toks Rusijos žingsnis visiškai nesuprantamas, nes jis prieštarauja elementariems humaniškumo principams. Minėti Rusijos veiksmai neskatina abipusio pasitikėjimo ir daro poveikį dvišalio bendradarbiavimo atmosferai“, – sakoma URM pranešime.

Lenkijos Senato pirmininkas Bogdanas Borusewiczius (Bogdanas Borusevičius) pirmadienį taip pat pranešė, kad Rusija neišdavė jam vizos vykti į B.Nemcovo laidotuves.


Rašyti komentarą...
m
mokslas-studijos-ekonomika
2015-03-02 21:08:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Klausimas mūsų provincialiems politikams (Prezidentei, Premjerui ir kitiems veikėjams):

Jūs iš visų jėgų stiprinate sąjungą tarp Rusijos ir Kinijos, stumdami Rusiją virs toliau nuo Vakarų. Kinijos ambasadorius Belgijoje pareiškė, jog Vakarai turi atsižvelgti į Rusijos „susirūpinimus dėl saugumo“, kad pagaliau sustabdytų karą Ukrainoje.

Ar tai diplomatija? Sukurti sau stiprų priešą, o po to galvoti, ką su tuo priešu daryti? Sudėjus Rusijos ir Kinijos karinius pajėgumus, suma viršija net JAV karinius pajėgumus. Tai ne diplomatija. Tai provincialus bukumas.

Daugiau apie tai - guglinant žodžius: .
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų