Lažybų kontoros pateikė savo Didžiosios Britanijos referendumo vertinimus

Referendumas dėl Britanijos narystės Europos Sąjungoje ateities yra svarbiausias politinis įvykis per Jungtinės Karalystės istoriją, sako lažybų organizatoriai, kurie prognozuoja, kad šalis ketvirtadienį nubalsuos pasilikti Bendrijoje, nors apklausų rezultatai byloja, kad neatmestinas joks scenarijus.

„Būčiau visiškai pritrenktas, jeigu JK elektoratas nubalsuotų pasitraukti iš ES“, – naujienų agentūrai AFP sakė internetinės lošimų biržos „Betfair“ atstovas Barry Orras.

„Betfair“ pateiktų statymų suma beveik siekia 60 mln. eurų ir yra gerokai didesnė negu 2012 metais pastatyta 40 mln. eurų suma dėl JAV prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo Barackas Obama, rezultatų.

Ši bendrovė siūlo statyti pinigus atsižvelgiant į tikėtiną riziką, todėl jos prognozės negali būti tiesiogiai prilyginamos apklausoms. Trečiadienį „Betfair“ prognozavo 74 proc. tikimybę, kad Britanijos gyventojai per referendumą nubalsuos pasilikti Bendrijoje.

Lažybų bendrovė „William Hill“ sakė priėmusi rekordinę statymų sumą – apie 20 mln. svarų (26 mln. eurų). Ji trečiadienį prognozavo 76 proc. tikimybę, kad Britanija nuspręs likti ES nare.

REKLAMA

Tuo tarpu lošimų bendrovėje „Ladbrokes“ dauguma žmonių statė už pasitraukimo scenarijų, nors ši kompanija prognozuoja 78 proc. tikimybę, kad Britanija nubalsuos pasilikti ES.

„Viskas parengta aktyviausių politinių lažybų dienai per (bendrovės) istorija“, – sakė jos atstovas Alexas Donohue.

„Lažybų rinkos vis dar tvirtai palaiko pasilikimo baigtį, bet „Brexit“ (Britanijos pasitraukimo iš ES) šalininkai lažinasi, kad viskas paaiškės tik paskutinę akimirką“, – pridūrė jis.

Trečiadienį paskelbtos dvi naujausios visuomenės apklausos rodo, kad šiek tiek daugiau respondentų nusiteikę balsuoti už pasitraukimą, todėl viešosios nuomonės tyrimų agentūros perspėjo, kad joks scenarijus nėra labiau tikėtinas už kitą.

Visgi trečia apklausa parodė aiškią „pasilikimo“ stovyklos persvarą: 48 proc. respondentų sakė linkstantys balsuoti už tolesnę narystę, o 42 proc. – už pasitraukimą.

Kuo derėtų tikėti? Lažybų organizatoriai teisingai nuspėjo, kad Škotijos nepriklausomybės šalininkai pralaimės per 2014 metais surengtą referendumą, nors kai kurios apklausos rodė, kad jie gali tikėtis pergalės.

Remiasi ankstesne praktika

Be to, lažybų bendrovių prognozės pasirodė esančios daug artimesnės faktiniams praeitais metais vykusių visuotinių rinkimų rezultatams, kai premjero Davido Camerono konservatoriai užsitikrino daugumą parlamente, nors apklausos kelias savaites rodė, kad pagrindinės partijos yra daugmaž vienodai palaikomos.

„Prieš Škotijos referendumo išvakares statymų santykis buvo labai panašus, kaip ir prieš JK referendumą: vienas prieš tris – tai yra, 75 proc. pergalės tikimybė“, – sakė „Betfair“ atstovas B.Orras.

„Rinka keltų prielaidą, kad 55 proc. Jungtinės Karalystės elektorato balsuotų pasilikti ES“, – pridūrė jis.

„Ladbrokes“ politinių lažybų padalinio vadovas Matthew Shaddickas savo ruožtu perspėjo šias prognozes vertinti atsargiai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų