REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžioji Britanija savo galimybių pasą (GP) planavo įvesti jau nuo spalio mėnesio, tačiau praėjusią savaitę planas buvo skubiai atšauktas. Tokio sprendimo kritikai tvirtina, kad sveikatos apsaugos sistema „išvys baisiausią žiemą, kiek galima prisiminti“, o prie GP grįžti teks dar šiais metais.

Didžioji Britanija savo galimybių pasą (GP) planavo įvesti jau nuo spalio mėnesio, tačiau praėjusią savaitę planas buvo skubiai atšauktas. Tokio sprendimo kritikai tvirtina, kad sveikatos apsaugos sistema „išvys baisiausią žiemą, kiek galima prisiminti“, o prie GP grįžti teks dar šiais metais.

REKLAMA

Praėjus vos kelioms savaitėms po to, kai Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Johnsonas viešai paskelbė apie būtinybę net ir vakcinuotiems asmenims turėti galiojantį GP einant į naktinius klubus ar kitas gausiai žmonių lankomas vietas, šalies sveikatos apsaugos sekretorius Sajidas Javidas „įšaldė“ projektą ir pareiškė, kad naujoji tvarka nuo spalio 1-osios neįsigalios.

Sajidas Javidas sekmadienį teigė, kad jam niekuomet nepatiko idėja (galimybių paso, – red. past.), tačiau į ją turėjo būti rimtai atsižvelgta. Politikas BBC tvirtino: „Aš galiu pasakyti, kad mes nuodugniai tai išanalizavome, ir nepaisant to, kad laikysime tai atsargai, su malonumu galiu pasakyti, kad mes nežengsime vakcinų pasų keliu“.

REKLAMA
REKLAMA

„Aš manau, kad sąžininga būtų teigti, jog žmonės instinktyviai nemėgsta (šios) idėjos. Man niekada nepatiko idėja sakyti žmonėms, kad jie privalo rodyti savo dokumentus… tam, kas yra kasdienė veikla. Tačiau mes privalėjome tai nuodugniai išnagrinėti, surinkti įrodymus“, – aiškino jis.

REKLAMA

Valdžios atstovai tvirtina, kad vasaros pradžioje pasigirdę niūrūs įspėjimai apie COVID-19 atvejus, hospitalizacijas ir mirtingumą dėl atšauktų faktiškai visų ribojimų nepasitvirtino, o sėkmingai vykdoma vakcinacija leidžia šiuo metu nesvarstyti apie GP, rašoma „The Guardian“.

Valdžia vengia naujų ribojimų, tačiau GP įvedimo neatmeta

Šį sprendimą B. Johnsonas turėtų oficialiai patvirtinti jau antradienį, tuo pačiu, manoma, jis perspės gyventojus apie artėjančią sunkią žiemą ir pristatys bendrąsias saugos priemones, tokias kaip kaukių dėvėjimas ar atstumo laikymasis nacionaliniu ar savivaldų lygiu.

REKLAMA
REKLAMA

Šaltinis valdžioje „The Guardian“ patvirtino, kad vengiama įvedinėti naujus ribojimus, tačiau jų tikimybė nėra visiškai atmetama: „Premjeras nenori jokių naujų priemonių, tačiau mes negalime to atmesti. Jeigu mes nenorime dar vieno lokdauno, mes turėsime imtis kitų priemonių – klausimas yra kiek smulkmeniški būsime ir kokios jos bus“.

Manoma, kad sugrąžinus vaikus į mokyklas bei baiminantis naujos COVID-19 susirgimų bangos bei gripo epidemijos, ir dėl to perpildytų ligoninių, netrukus bus paskelbta apie trečiąjį skiepijimą vyresniems nei 70 metų žmonėms ir sveikatos apsaugos bei socialiniams darbuotojams.

Nesulaukė didelio pritarimo ir valdžioje

GP idėja nesulaukė reikiamos daugumos pritarimo Didžiojoje Britanijoje net ir paties B. Johnsono konservatorių partijoje. Daugiau nei 40 parlamentarų viešai pasisakė, kad balsuotų prieš tokio dokumento atsiradimą – to būtų užtekę, kad nesusidarytų dauguma Bendruomenių Rūmuose priimant sprendimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dalis jų yra įsitikinę, kad siūlymas įvesti GP tebuvo bandymas motyvuoti gyventojus sparčiau skiepytis.

Leiboristų partijos atstovė Angela Rayner kritikavo valdančiuosius dėl sugaišto laiko vasarą: „ministrai taip ir nesugebėjo paaiškinti, ką jie nori pasiekti, kaip tai veiks ir kaip verslui reiktų tam pasiruošti“. Jos teigimu, valdžiai dabar teks susiimti ir skubiai pasiruošti artėjančiai žiemai.

Kai kurie konservatorių partijos atstovai yra įsitikinę, kad valdžia tik laikinai sustabdė GP įvedimą, o taip neturėtų būti. „Pačios vakcinų sistemos reiktų visam laikui atsisakyti, nes jos yra iš esmės nekonservatyvios, diskriminacinės ir gali sukelti visuomenės susiskaldymą, kurio, aš esu tikras, niekas iš tiesų nenorėtų išvysti“, – aiškino jis.

REKLAMA

Kritikai: jeigu turite kažką geriau pasiūlyti, tai tada priimtas geras sprendimas

Vyriausybei mokslo klausimais patariantis Stephenas Reicheris „The Guardian“ išreiškė viltį, kad ministrai atsisakė vakcinų paso idėjos turėdami tam mokslinių argumentų, tačiau pripažino: „Aš tuo netikiu, deja, čia tikriausiai tik politika“.

Jis pareiškė, kad tai galėjo paspartinti vakcinavimą tarp tų, kurie jau ir taip norėjo skiepytis, tačiau dar labiau atstums tuos, kurie ir taip neketino to daryti: „Jeigu nenaudojame vakcinų pasų, tai turime turėti kažką geriau. Kas mane iš tiesų nerami, kad valdžia nieko nepadarė užtikrinti saugumą. Atrodo, kad žiemos plano nėra“.

Šešėlinis sveikatos apsaugos ministras Jonathanas Ashworthas paragino B. Johnsoną antradienį pateikti daugiau detalių. „Mes žinome, kad žiema bus sudėtinga. Sveikatos apsaugos sistema su nerimu laukia blogiausios žiemos, kokią tik matė mūsų karta. Tai mes turime ją parengti žiemai“, – aiškino jis.

daryti taip kaip Danija. Lietuvoje GP įvedimas tai Konstitucijos nepaisymas ,tai nusikaltimas. GP prievarta ,kitaip nepaaiškinama , uždrausti žmogui eiti duonos nusipirkti,reguliuoti ką jam daryti - tai prievarta .GP PRIEVARTA.
Ir is kir tie musu ‘rasytojai’ sugeba pririnkti tokiu fraziu, kaip: ‘ir isvys pacia baisiausia ziema zmonijos istorijoje’. Visai, kaip sektantu pranasai
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų