Kremlius atmeta Vakarų nuogąstavimus dėl Navalno sveikatos

Kremlius pirmadienį atmetė Vakarų šalių nuogąstavimus dėl kalinamo opozicionieriaus Aleksejaus Navalno, prieš tris savaites paskelbusio bado streiką, būklės ir nurodė, kad nestebi jo sveikatos.

„Nuteistųjų ir kalinių Rusijos Federacijos teritorijoje sveikatos būklė negali ir neturi būti kitų valstybių atstovus dominančia tema“, – sakė prezidento Vladimiro Putino atstovas Dmitrijus Peskovas, žurnalistų paklaustas, kaip Kremlius sureagavo į Vašingtono įspėjimą, kad mirus A. Navalnui Rusija sulauktų pasekmių.

D. Peskovas pridūrė, kad neturi duomenų apie A. Navalno sveikatos būklę ir negali tikėti tvirtinimais, kad ji kritinė.

„Neturiu informacijos apie minimo kalinio sveikatos būklę, todėl negaliu priimti už gryną pinigą jūsų tvirtinimus apie kažkokią kritinę būklę“, – sakė jis.

„Prezidentas negali imtis jokių veiksmų, susijusių su kalinių sveikatos stebėjimu. Yra FSIN (Federalinė bausmių vykdymo tarnyba), yra atitinkamas reglamentas. Kalėjimuose visi šie procesai griežtai reglamentuoti“, – kalbėjo D. Peskovas.

Pirmadienį buvo pranešta, kad A. Navalnas perkeliamas į kolonijos ligoninę.

Kovo 31 dieną garsiausias V. Putino oponentas paskelbė bado streiką, reikalaudamas tinkamo gydymo dėl nugaros skausmų bei kojų ir rankų tirpimo.

Šeštadienį 44 metų opozicionieriaus gydytojai įspėjo, kad jis „bet kurią akimirką“ gali patirti širdies smūgį, nes jo sveikatos būklė sparčiai blogėja.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų