Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota

Remiantis oficialia FTB statistika, JAV nužudymų skaičius 2020 m. šoktelėjo beveik 30 proc., palyginti su ankstesniais metais, o tai yra didžiausias metinis šuolis šalyje. 

Duomenys rodo, kad 2020 m. JAV buvo įvykdyta 21 570 žmogžudysčių, tai yra 4 901 žmogžudyste daugiau nei 2019 m. Iš viso matyti, kiek daug smurto buvo praėjusiais metais, rašo NPR.org (JAV viešasis radijo tinklas). 

Bendras smurtinių nusikaltimų, įskaitant žmogžudystes, užpuolimus, apiplėšimus ir išžaginimus, skaičius išaugo apie 5 proc., o turtinių nusikaltimų sumažėjo 8 procentais. 

Tačiau FTB ataskaitoje aiškiai išsiskiria žmogžudysčių skaičiaus šuolis dėl didžiulio pokyčių masto. 

Jeffas Asheris, duomenų konsultantas, tiriantis nusikalstamumo rodiklius, teigė, kad šis padidėjimas yra didžiausias nuo tada, kai nacionaliniai įrašai buvo pradėti saugoti 1960-aisiais. 

Žmogžudysčių skaičius vis dar yra mažesnis už praėjusio amžiaus dešimtojo dešimtmečio, tačiau 2020 m. duomenys parodo, kad šis nusikaltimas įvykdomas vis daugiau Amerikos vietų. 

„Dešimtajame dešimtmetyje Niujorke ir Los Andžele buvo įvykdyta 13,5 proc. visų žmogžudysčių. Praėjusiais metais šiuose miestuose užfiksuota mažiau nei 4 proc. žmogžudysčių, – sakė jis. – Taigi, nusikaltimas vykdomas plačiau nei dešimtajame dešimtmetyje.“ 

Naujausiais FTB duomenimis, miestuose, kuriuose gyvena nuo 10 000 iki 25 000 gyventojų, žmogžudystė buvo dažnesnė nei miestuose, kuriuose gyvena nuo 250 000 iki 1 mln. žmonių. 

REKLAMA
REKLAMA

„Abiejose grupėse šio nusikaltimo skaičius išaugo daugiau nei 30 proc., taigi nei vienos, nei kitos grupės statistika nėra gera. Tačiau mažesniuose miestuose situacija šiek tiek prastesnė, – sakė J. Asheris. – Visur buvo blogai. Nėra gero nužudymų procento.“ 

Didžioji dalis (77 proc.) žmogžudysčių buvo įvykdytos naudojant tam tikrą šaunamąjį ginklą. 

Šis skaičius lėtai augo per pastaruosius kelerius metus, sakė J. Asheris, tačiau teigė, kad 2020 m. yra pirmas kartas, kai šis skaičius viršijo 75 proc. 

FTB ataskaitoje nenagrinėjamos priežastys, dėl kurių padaugėjo ar sumažėjo įvairių nusikaltimų. Tačiau tyrėjai teigė, kad įvairūs veiksniai prisideda prie metinių pokyčių. 2020 m. suirutė, įskaitant koronaviruso pandemiją ir George‘o Floydo nužudymą Mineapolyje, tikriausiai turėjo tam įtakos.

Gairės:

Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Gairės:
jav
ftb
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
toliau skaitykite
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų