tv3.lt sokiu laida tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šimtai klimato aktyvistų šeštadienį blokavo vieną pagrindinių kelių į Hagą, nepaisydami bandymų užkirsti kelią jų protestui.

Šimtai klimato aktyvistų šeštadienį blokavo vieną pagrindinių kelių į Hagą, nepaisydami bandymų užkirsti kelią jų protestui.

REKLAMA

Protestuotojai, kurių daugelis turėjo vėliavas su aplinkosaugos grupės „Extinction Rebellion“ simboliu, susirinko kelyje A12 netoli laikinos Nyderlandų parlamento būstinės. Juos stebėjo policija ir šimtai kitų demonstrantų.

Praėjus maždaug valandai pareigūnai ėmėsi areštuoti demonstrantus, atsisakiusius pasitraukti nuo kelio.

Anksčiau šią savaitę šeši „Extinction Rebellion“ aktyvistai buvo sulaikyti dėl įtarimų kursčius maištauti, susijusių su raginimais dalyvauti šiame proteste. Teisėjas penktadienį paliko galioti draudimą kitam aktyvistui 90 dienų rodytis tame rajone.

Šie areštai ir draudimas sukėlė aktyvistų nepasitenkinimą ir pareiškimus, kad taip pažeidžiama jų teisė taikiai protestuoti.

REKLAMA

„Extinction Rebellion“ atstovė Anne Kervers (Anė Kervers) sakė, jog didelis dalyvių skaičius „parodo, ką visuomenė galvoja apie subsidijas iškastiniam kurui ir bauginimą bei nesmurtinės klimato aktyvistų veiklos kriminalizavimą“.

REKLAMA

Prokurorai teisino savo veiksmus ir sakė, kad įtariamieji ragino šalininkus dalyvauti „pavojingoje ir trukdančioje“ kelio blokadoje.

„Raginimas įvykdyti kriminalinį nusikaltimą, tokį kaip viešojo kelio blokavimas, prilygsta kurstymui maištauti“, – sakoma prokuratūros pareiškime. Jame teigiama, kad judraus kelio į Hagą blokavimas kelia pavojų automobilininkams ir protestuotojams.

Tačiau „Extinction Rebellion“ aktyvistai pažadėjo tęsti protestus ir reikalauti, kad vyriausybė panaikintų mokestines lengvatas kompanijoms, susijusioms su iškastiniu kuru.

REKLAMA

Kiti aktyvistai prie protesto prisidėjo iš solidarumo.

„Mes labai susirūpinę, kad teisė protestuoti Nyderlanduose vis labiau varžoma. Tvirtai palaikome taikius aktyvistus, besinaudojančius savo teise protestuoti“, – prieš demonstraciją paskelbtame pareiškime sakė Andy Palmenas (Andis Palmenas) iš aplinkosaugos aktyvistų organizacijos „Greenpeace“ Nyderlandų skyriaus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų