REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kijevas: Rusijos kariuomenė „sumažino puolimo tempą“

papildyta 10:31 val.

Ukrainiečių kariuomenė pirmadienį pareiškė, kad Rusijos kariai sumažino „puolimo tempą“, jau penktą dieną tęsiantis Maskvos įsiveržimui į Ukrainą.

Ukrainiečių kariuomenė pirmadienį pareiškė, kad Rusijos kariai sumažino „puolimo tempą“, jau penktą dieną tęsiantis Maskvos įsiveržimui į Ukrainą.

REKLAMA

„Rusijos okupantai sumažino puolimo tempą, tačiau tebemėgina pasiekti sėkmę kai kuriose teritorijose“, – nurodė ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas.

Ukrainoje nuo ketvirtadienio tęsiasi kautynės su įsiveržusiomis gausiomis Rusijos pajėgomis. Ši neišprovokuota Maskvos invazija pasaulyje paskleidė pasibaisėjimą ir įtūžį.

Ukrainos pajėgoms, kurias Vakarai remia ginklais, sugebėjo sulėtinti Rusijos karių veržimąsi į priekį.

Ukrainos kariuomenė taip pat apkaltino Rusiją sudavus raketinių smūgių į gyvenamuosius namus Žytomyre ir Černihive – šalies šiaurės vakaruose ir šiaurėje esančiuose miestuose.

REKLAMA
REKLAMA

„Tuo pat metu visi rusų įsibrovėlių bandymai pasiekti karinės operacijos tikslą žlugo“, – sakė Ukrainos kariuomenė.

„Priešas yra demoralizuotas ir patiria didelių nuostolių“, – nurodė ji.

Ukrainos kariuomenė pirmadienį ryte pranešė, kad Rusijos pajėgos praėjusią naktį „kelis kartus“ bandė šturmuoti Kijevo prieigas, tačiau visos atakos buvo atremtos.

REKLAMA

„Padėtis mūsų tėvynės sostinėje kontroliuojama“, – nurodė kariuomenė socialiniame tinkle „Facebook“.

Vietos žiniasklaida pranešė, kad praėjusią naktį Kijeve ir antrajame pagal dydį šalies mieste Charkive griaudėjo garsūs sprogimai.

Prezidentūros patarėjas Oleksijus Arestovyčius pirmadienį paryčiais platformoje „Telegram“ pranešė, kad praėjusią naktį rusų pajėgos tris kartus atakavo sostinę raketomis, viena iš kurių buvo numušta.

REKLAMA
REKLAMA

Jis pridūrė, kad rusų pajėgoms pavyko užimti pietinį Berdiansko miestą.

Rusijos kariuomenė savo ruožtu teigia, kad Ukrainos sostinės gyventojai, norėdami palikti miestą, gali naudotis saugiu koridoriumi.

Rusijos kariuomenės atstovas generolas majoras Igoris Konašenkovas pirmadienį pareiškė, kad Kijevo gyventojai gali saugiai važiuoti greitkeliu, vedančiu į Vasylkivą į pietvakarius nuo Ukrainos sostinės.

Šis pareiškimas buvo paskelbtas įvairiose Ukrainos sostinės vietose siautėjant kovoms, o Kijevui skelbiant, kad ukrainiečiai kovoja su nedidelėmis Rusijos pajėgų grupėmis įvairiuose sostinės dalyse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

I. Konašenkovas pareiškė, kad Ukrainos „nacionalistai“ dislokavo karinę techniką, esą naudodami miesto gyventojus kaip skydus, bet šių pareiškimų negalima patikrinti nepriklausomai.

Nepaisant Rusijos kariuomenės tvirtinimų, kad ji nesitaiko į apgyvendintas vietoves, per ketvirtadienį prasidėjusią Rusijos invaziją visoje Ukrainoje nukentėjo gyvenamųjų pastatų, ligoninių ir mokyklų.

I. Konašenkovas taip pat paskelbė, kad Rusijos kariai perėmė teritorijos aplink Zaporižios atominę elektrinę kontrolę pietuose.

REKLAMA

Tuo metu Ukrainos atominių elektrinių operatorė „Energoatom“ paskelbė, kad Zaporižios atominę elektrinę kontroliuoja Ukraina, o pastarąjį Rusijos pranešimą pavadino melu.

„Agresoriaus teiginys apie Zaporižios AE kontrolės įtvirtinimą neatitinka tikrovės, tai yra okupantų informacinio karo tąsa“, – teigė „Energoatom“. Jos pranešimą cituoja Ukrainos portalas „Ekonomična pravda“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų