„Aplankiusi kiekvieną iš šių unikalių miestų, kai kurie iš jų tapo netikėtais favoritais, o kiti mane nuvylė.“, – teigė D. Peterson.
Vienu iš didžiausių atradimų ji įvardija Bukareštą. Rumunijos sostinė, pasak jos, žavi kontrastais: griežti, masyvūs komunistinio laikotarpio pastatai čia stovi šalia elegantiškų „Art Nouveau vilų“, dėl kurių miestas anksčiau buvo vadinamas Rytų Paryžiumi.
Ji pasakojo, jog jai patiko pasivaikščiojimai senamiesčiu, kavinių atmosfera ir įspūdinga Parlamento rūmų architektūra.
Lisabona, anot D. Peterson, yra vienas iš miestų, „kuris turi viską, ko reikia tobulam miestui“: vaizdingas kalvas, jūrą, skanų ir nebrangų maistą bei gyvybingą kultūrą.
Ji prisimena ne tik įspūdingus miesto vaizdus, bet ir skanius „pastel de nata“ pyragaičius.
Palyginti su kitomis Vakarų Europos sostinėmis, Lisabona jai pasirodė itin prieinama: „ Ji yra pigesnė, ypač viešbučiai, maistas ir transportas.“
Atėnai, kuriuose ji lankėsi jau tris kartus, keliautoją traukia ne tik dėl gerai žinomų istorinių objektų, bet ir netikėtų vietų, pavyzdžiui, Anafiotikos kvartalo, kuris primena Kikladų salų kaimelį miesto centre.
„Atėnai gali būti chaotiški, bet visada turi ką naujo pasiūlyti – jei tik žinai, kur ieškoti“, – sakė moteris.
Tuo tarpu Paryžius, į kurį ji grįžta nuo studijų laikų, vis dar atrodo ne iki galo pažintas.
„Mano nuomone, nėra kito tokio miesto pasaulyje, kuriame būtų toks maistas, menas, istorija ir kultūra“, – pažymėjo D. Peterson.
Keliautoją sužavėjo Vilnius
Maža to, keliautoja teigė, kad vienas labiausiai neįvertintų miestų Europoje yra Vilnius.
„Šis už turistų radarų liekantis Baltijos miestas yra nepaprastai tinkamas gyventi, su didžiuliu senamiesčiu ir daugybe parkų bei žaliųjų zonų“, – teigė keliautoja.
Be to, didelį įspūdį D. Peterson paliko „apsilankymas Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose, vaizdas nuo Gedimino pilies bokšto ir poilsis Bernardinų sode su knyga rankoje“.
Europos miestai, kurie Peterson paliko neigiamą įspūdį
Tačiau ne visi miestai jai paliko tokį teigiamą įspūdį. Londone (Jungtinė Karalystė), nors jame lankėsi ne kartą, D. Peterson niekada „su juo nesusidraugavo“.
Nors vertina Londono privalumus, pavyzdžiui, nemokamus muziejus ir įvairų maistą, miestas jai pasirodė per brangus ir pervertintas.
Ji mieliau renkasi keliones po Jungtinės Karalystės kaimus – Kotsvoldą, Ežerų kraštą ar gotikinį Škotijos miestą Edinburgą.
Tuo tarpu, pasak keliautojos, „Amsterdamas (Nyderlandai), nors ir gražus, pasirodė pernelyg turistinis“. Miesto centras jai priminė brangų pramogų parką – „pilną suvenyrų krautuvėlių ir turistų minių“.
Nors ramesnės, nuo centro nutolusios gatvės patiko labiau, tai nebuvo vieta, į kurią ji norėtų greitai grįžti.
Helsinkis (Suomija) D. Peterson atrodė „labai švarus miestas, tačiau jame trūko gyvybingumo ir įdomių veiklų“.
„Pavyzdžiui, per vieną dieną aplankiusi populiariausias turistų lankomas vietas, man buvo sunku užpildyti laiką Suomijos sostinėje“, – teigė ji. D. Peterson kur kas labiau patiko tokios Šiaurės sostinės kaip Kopenhaga (Danija) ar Stokholmas (Švedija).
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!