Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota

Karstų kainos išaugo: Rusijoje koronavirusas šienauja gyvybes

siūloma skelbti „priverstines atostogas“

Kol Baltijos šalys įvairiais būdais bando kovoti su nauja koronaviruso banga, Rusija skęsta naujų „kovido“ atvejų liūne. Didžiausioje pagal plotą pasaulio šalyje COVID-19 šį rudenį „gerina“ rekordus vieną po kito. Per savaitę Rusijoje koronaviruso diagnozę išgirsta po daugiau nei 200 tūkst. žmonių, miršta nuo šios ligos sukeltų komplikacijų – po 6-7 tūkst.

Tai, kad „gerinami“ net ir praėjusios žiemos rekordai atsispindi ne tik statistikoje. Šoktelėjo karstų ir antkapių kryžių kainos: karsto kaina išaugo 30-60 proc., „Handelsblatt“ patvirtino laidojimo namų bendrovės „Žuravli“ vadovas Ilja Boltunovas.

Oficialiai kainų augimas aiškinamas pabrangusia mediena ir metalu. Tačiau Maskvos žiniasklaidoje taip pat pažymima, kad visas laidojimo verslas yra faktiškai monopolinis ir korupciniais ryšiais susijęs su valdininkais.

Vietos žiniasklaidos manymu, tikroji kylančių kainų priežastis yra milžiniškas karstų poreikis dėl perteklinio mirtingumo: dešimtys tūkstančių mirusiųjų nuo koronaviruso nebuvo oficialiai užregistruoti kaip „mirę su COVID-19 diagnoze“; jų mirties išrašuose nurodomos šalutinės ligos, pavyzdžiui, plaučių uždegimas.

Pasiūlymas vėl skelbti priverstines atostogas

Vien per 2020-uosius Rusijoje buvo užregistruota vos 57,6 tūkst. mirusiųjų nuo koronaviruso, atitinkamai tai yra 0,04 proc. visų šalies gyventojų. Šis rodiklis yra gerokai žemesnis už šalis, kurios stipriai nukentėjo nuo pandemijos, pavyzdžiui, JAV ar Ispanijos (po 0,11 proc.).

Tačiau bendras mirusiųjų kiekis Rusijoje 2020-aisiais tiek viršijo ankstesnių metų vidurkį, kad ekspertų vertinimu, perteklinės mirtys nuo koronaviruso pandemijos sudarė 264 tūkst. žmonių.

Vienintelis teigiamas pandemijos statistikos pavyzdys galėtų būti gimstamumas. Pasirodo, Maskvos gyventojai pasinaudojo praėjusių metų „lokdaunu“: nuo gegužės gimstamumas Rusijos sostinėje išaugo 148 proc., lyginant su analogišku praėjusių metų laikotarpiu.

REKLAMA
REKLAMA

Atsakas į pandemiją – atostogos ir vyresnio amžiaus žmonių izoliavimas namuose

Rusijos vicepremjerė Tatjana Golikova spalio 19-ąją pasiūlė skelbti spalio 30 – lapkričio 7 dienas nedarbo dienomis visoje Rusijoje, o šį siūlymą jau palaikė ir šalies premjeras Michailas Mišustinas. Panašią „visuotinų atostogų“ taktiką Rusija taikė ir anksčiau pandemijos metu.

Taip pat siūloma darbdaviams suteikti 2 nedarbo dienas besiskiepijantiems, o vyresnius nei 60 metų asmenis mėnesiui „išsiųsti“ į nuotolinį darbą. Maža to, turinčius lėtinių susirgimų ir vyresnio amžiaus žmones siūloma vėl „karantinuoti“ namuose.

Darbdaviai taip pat būtų įpareigojami bent 30 proc. darbuotojų palikti dirbti nuotoliniu būdu.

Siūlymą paskelbti apmokamas atostogas visiems rusams dar trečiadienį suskubo patvirtinti šalies prezidentas V. Putinas, patvirtinęs, kad ribojimų teko imtis dėl kilusios epidemiologinės krizės. Jis pažymėjo, kad vakcinacijos lygis Rusijoje yra žemas, todėl tenka imtis papildomų priemonių.

Vangi vakcinacija

Ekspertų manymu, staiga išaugusio užsikrėtimų ir mirtingumo skaičiaus priežastis yra standartinė: daugelis vis dar nenoriai skiepijasi. Nors 2020 rugpjūtį Rusija įregistravo vakciną „Sputnik V“, ir pasiskelbė pirmieji pasaulyje sukūrę vakciną nuo koronaviruso, šiai dienai pilnai vakcinuotų šalyje tėra 32,8 proc. gyventojų.

Tuo metu didžioji dalis Europos yra peržengusi 50 proc. ribą, o lengviausiai su koronavirusu kovojančios valstybės daugeliu atveju yra vakcinavusios daugiau nei 75 proc. savo populiacijos. Dar vasarą V. Putinas žadėjo, kad vakcinacijos lygis sieks 60 proc., pažymima „Handelsblatt“

Kovoti su augančiu užsikrėtimų skaičiumi turėtų padėti privaloma vakcinacija ir nauji viešų renginių draudimai. Iš 85 Rusijos regionų tik 18-oje dar nėra įvestas privalomas valstybės tarnautojų, parduotuvių, bankų ir kai kurių kitų verslo sričių darbuotojų vakcinavimas.

Gairės:

Rašyti komentarą...
k
kazkaip
2021-10-24 16:57:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
elementarioji matematika: rusija turi 50 kartu daugiau gyventoju nei mes. per 7d pas mus atveju netoly 20000 ir mirciu virs 180. sulyginkite, ivertinant masta. beje, rusijoj trecdalis zmoniu vakcinuota, pas mus du trecdaliai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
k kazkaip 2021-10-24 16:57:27
elementarioji matematika: rusija turi 50 kartu daugiau gyventoju nei mes. per 7d pas mus atveju netoly 20000 ir mirciu virs 180. sulyginkite, ivertinant masta. beje, rusijoj trecdalis zmoniu vakcinuota, pas mus du trecdaliai.
Atsakyti
0
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
toliau skaitykite
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų