REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žinių radijas

Nacionalinė Ukrainos gvardija Rytų Ukrainoje, separatistų kontroliuojamame Slovianske penktadienį anksti ryte pradėjo šturmą. Įtampa kyla ir aplinkiniuose regionuose, yra žuvusių Ukrainos pajėgų pilotų, kurių malūnsparniai buvo numušti. Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) dėstytojas, karo studijų ekspertas Deividas Šlekys situaciją Ukrainoje lygina su situacija Sirijoje.

„Jeigu šiandien buvo numušti sraigtasparniai, tai rodo, kad tikrai kalbame ne apie chuliganus ar banditus, o apie žmones, kurie turi atitinkamo pobūdžio ginkluotę. Kaip reaguoti Ukrainai? Tai, kaip dabar viskas eskaluojasi, man liūdna sakyti, bet man primena Sirijos atvejį, kai iš tam tikrų riaušinių chuliganizmo atvejų, protestavimų, viskas pradėjo virsti į pilietinį karą“, - laidoje „Aktualioji valanda“ teigė D. Šlekys.

Pasak jo, konflikto baigtis Ukrainoje priklausys ne tik nuo to, kokių veiksmų imsis Ukrainos kariuomenė, bet ir kaip tai bus pateikta pasauliui, Rusijos auditorijai.

REKLAMA
REKLAMA

„Kartu vyksta ir kova propagandiniame, informaciniame lauke. Iki šiandieninių įvykių matėme žmones, kurie atrodė nei kareiviai, nei ne kareiviai, bet kurie nesiėmė pernelyg didelių veiksmų, o prieš juos nusiuntė kariuomenę. Jeigu tai nufilmuojama, rodoma spaudoje – tiek Rusijoje, tiek užsienio valstybėse, kokį įvaizdį tai kuria?“ – retoriškai klausė D. Šlekys.

REKLAMA

„Kas garantuotas, kad tie Ukrainos kariai, kurie puls separatistus, paisys konvencinių susitarimų? Greičiausiai ne. Tada bus galvosūkis Vakarams. Žinome iš Sirijos, Libijos atvejų, kai Vakarų sąjungininkai pažeidžia karo konvencijas, kankina, žudo belaisvius. Jei pasirodytų tokia informacija, kokia būtų mūsų, Lietuvos, reakcija?“, - kalbėjo D. Šlekys.

Pasak jo, jei Lietuva į tokius veiksmus žiūrėtų pro pirštus, mūsų šalis pasirodytų veidmainė, o Rusija galėtų tai išnaudoti propagandai. „Karas ir konfliktinės situacijos yra chaotiškos, ne visas jas kontroliuojame. Dėl to Ukrainos valdžia stengiasi kuo mažiau tą eskaluoti, bet, atrodo, vis sunkiau tai sekasi daryti“, - teigė karo studijų ekspertas.

Parengė Ieva Kazlauskaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų