Karas su Rusijos pėdsaku: samdiniai žygiuoja į Libijos sostinę

Libijos nacionalinė armija (LNA), padedama Rusijos samdinių grupuotės „Vagner“ karių, pradėjo žygį į sostinę Tripolį. Šiuo metu Libijoje viešintis JT generalinis sekretorius António Guterresas pasmerkė „eskalavimą“, o Didžioji Britanija pasiūlė sušaukti JT Saugumo Tarybos posėdį.

„Šiandien mes užbaigiame savo triumfo žygį, kovos ir mūšių kelią, šiandien mes atsišaukiame į liaudies mūsų brangioje sostinėje šūkį, kaip ir esame žadėję, – „Newsru“ cituojamas feldmaršalas Khalifa Haftaras. – Šiandien mes išmušime žemę iš po kojų engėjams, kurie sėjo blogį ir neteisybes mūsų šalyje – išaušo valanda ir atėjo laikas, kad įeitume į sostinę“.

Feldmaršalas garantavo neliečiamybę visiems, kurie „pakels baltą vėliavą“, ir ragino kariuomenę naudoti jėgą tik prieš tuos, kurie „ieško konfrontacijos ir kraujo praliejimo“. Kh. Haftaras taip pat pažymėjo, kad „įvairių tautybių užsienio svečių, Libijos piliečių ir jų turto, infrastruktūros objektų saugumas krinta ant armijos pečių“.

Jau prasidėjus puolimui A. Guterresas kreipėsi į šalis su prašymu nutraukti eskalaciją, pažymėdamas, kad JT ir toliau deda pastangas, kad „nuramintų situaciją“ ir organizuoja bendrą konferenciją, kuri buvo numatyta balandžio 14-16 dienomis.

JT generalinio sekretoriaus poziciją palaikė ir JAV, Prancūzija, Italija, Didžioji Britanija ir JAE, perspėję, kad „kariniai veiksmai ir vienašaliai grasinimai gali įvelti šalį į chaosą“. Londonas pareikalavo surengti skubų JT Saugumo Tarybos posėdį, kuris turėtų įvykti penktadienį.

Kh. Haftaras, kuris kontroliuoja visą rytinę Libijos dalį, ne sykį lankėsi Maskvoje, kur susitiko su Rusijos URM ir Gynybos ministerijos atstovais, Rusijos Federacijos Saugumo Tarybos sekretoriumi. Jis išsiderėjo, kad Rusija apginkluos jo karinius dalinius, o taip pat gaus ginkluotės už 2 mlrd. dolerių, mainais į 2 karines bazes šalies teritorijoje.

 Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad Rusija „niekaip nėra susijusi su įvykiais Libijoje ir nepalaiko Haftaro“.


Rašyti komentarą...
J
Juogdarei
2019-04-07 03:48:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai delfis rase kad baiges geri laikai vagnoriu laikai jus tarpusavi su delfiu susitarkit kas ka rasys
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų