Karantinas sutrikdė rinkimus: Lenkijai nepavyks šią savaitę išsirinkti prezidento

Už Lenkijos prezidento rinkimų organizavimą atsakingas pareigūnas pirmadienį pareiškė nemanąs, kad rinkimai galėtų įvykti ateinantį sekmadienį, kaip numatyta, nes kol kas nepriimtas teisės aktas, kuris leistų surengti balsavimą tik paštu.    

Nors oficialus pareiškimas šiuo klausimu nebuvo paskelbtas, vicepremjeras Jacekas Sasinas pirmadienį sakė, kad vyriausybė svarsto galimybę perkelti rinkimus į gegužės 17-ąją ar 23-iąją. Apie tokią galimybę praėjusią savaitę užsiminė ir premjeras Mateuszas Morawieckis.   

Dešiniojo sparno vyriausybė nori, kad dėl koronaviruso pandemijos balsavimas vyktų tik paštu. Tokiam balsavimui surengti reikalingą teisės aktą šiuo metu svarsto Senatas. Balsavimas dėl šio teisės akto projekto numatytas trečiadienį. Senatui jį priėmus, žemuosiuose parlamento rūmuose bus surengtas galutinis balsavimas.    

Senatą kontroliuoja opozicija, kuri nori atidėti rinkimus. 

Net jei teisės aktas bus priimtas, bus likę per mažai laiko iki sekmadienio pristatyti balsalapius 30 mln. šalies rinkėjų, sakė J. Sasinas.  

“Surengti rinkimus gegužės 10-ąją būtų sudėtinga, – sakė vicepremjeras interviu radijo stočiai „Zet“. – Jeigu įstatymas įsigalios gegužės 7 dieną, bus neįmanoma pasiruošti balsavimui.“  

Ketvirtadienį planuojamas galutinis balsavimas dėl minėto teisės akto bus nelengvas iššūkis vyriausybei. Kai kurie valdančiosios partijos įstatymų leidėjai taip pat nori, kad rinkimai būtų atidėti. Jeigu jie nepritars balsavimo paštu organizavimui, vyriausybė gali likti be turimos trapios daugumos parlamente.   

“Jei įstatymo projektas dėl balsavimo paštu bus atmestas, galime susidurti su politine krize“, – visuomeniniam radijui sakė sveikatos apsaugos ministras Lukaszas Szumowskis.

Valdančioji partija remia dabartinio prezidento Andrzejaus Dudos siekį būti perrinktam naujai kadencijai. Jis pirmauja ir viešosios nuomonės apklausose. Dabartinė A. Dudos penkerių metų kadencija baigsis rugpjūčio 6 dieną. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų