Kanada pranešė apie žmogaus užsikrėtimo retos atmainos kiaulių gripu atvejį

Kanados sveikatos apsaugos tarnybos trečiadienį pranešė apie pirmąjį atvejį, kai šalyje buvo užfiksuotas žmogaus užsikrėtimas retos atmainos kiaulių gripo virusu H1N2.

Šis atvejis, spalio viduryje nustatytas vakarinėje Albertos provincijoje, atrodo esantis izoliuotas, tad „šiuo metu jokio padidėjusio pavojaus Albertos gyventojams nėra“, sakoma vietos sveikatos apsaugos pareigūnų pranešime.

„Tai vienintelis gripo atvejis, apie kurį iki šiol pranešta Albertoje per šį gripo sezoną“, – pridūrė pareigūnai.

Pranešime nurodoma, kad neįvardytam pacientui pasireiškė nesunkūs gripui būdingi simptomai. Tuomet jam „buvo atliktas testas, ir jis greitai pasveiko. Šiuo metu nėra jokių įrodymų, kad virusas plačiau išplito“, pabrėžė medicinos tarnybos.

Kanados sveikatos apsaugos pareigūnai dabar aiškinasi, kas galėjo būti šio viruso šaltinis, ir tikrina, ar liga neišplito.

Nuo 2005 metų pasaulyje užregistruoti tik 27 užsikrėtimo H1N2 atvejai. Įprastesnės atmainos kiaulių gripo virusas yra žinomas kaip H1N1.

Anksčiau H1N2 Kanadoje niekada nebuvo aptiktas.

H1N2 infekcija nėra su maistu susijęs susirgimas; šiuo virusu žmonės negali užsikrėsti valgydami kiaulieną arba jos produktus, nurodė pareigūnai.

„Šiuo reto tipo gripo virusu žmonės paprastai užsikrečia kontaktuodami su užsikrėtusiomis kiaulėmis, ir nėra žinoma, kad juo būtų lengvai užsikrečiama nuo žmogaus žmogui“, – per „Twitter“ parašė Kanados vyriausioji visuomenės sveikatos apsaugos pareigūnė Theresa Tam.


Rašyti komentarą...
K
Karališkoji kobra
2020-11-05 10:06:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prasideda, o kurmių uodegų gripo dar nesugalvojot?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų