Izraelis šnipinėja Jungtines Valstijas labiau negu bet kuris kitas sąjungininkas, o tos veiklos mastas pasiekė nerimą keliantį lygį, antradienį pranešė savaitraštis „Newsweek“.

Žydų valstybę labiausiai domina JAV pramonės ir technologijų paslaptys, teigia leidinys, remdamasis slaptu pasitarimu dėl įstatymo projekto, kuris turėtų leisti Izraelio piliečiams lengviau gauti Amerikos vizas.

„Newsweek“ rašo, kad vienas Kongreso darbuotojas, susipažinęs su tomis pastabomis praeitą sausį, sakė, kad pateikti įrodymai yra „labai išblaivinantys ... keliantys nerimą ... netgi gąsdinantys“. Kitas neįvardytas pareigūnas sakė, kad Izraelio elgesys yra „žalingas“.

„Jokia kita Jungtinėms Valstijoms artima šalis taip neperženginėja šnipinėjimo ribų, kaip tai daro izraeliečiai“, – sakė vienas buvęs Kongreso darbuotojas, dalyvavęs kitame įslaptintame pasitarime 2013 metų pabaigoje, nurodė savaitraštis.

Pasak jo, žvalgybos agentūros nepateikė detalių, tačiau aiškino, kad „čia atvyksta pramoninio šnipinėjimo specialistai, deleguoti į prekybos misijas arba atstovaudami Izraelio bendrovėms, bendradarbiaujančioms su Amerikos įmonėmis; žvalgybos operatyvininkai, tiesiogiai vadovaujami vyriausybės – manau, jog tai vykdoma per (Izraelio) ambasadą“.

REKLAMA

Izraelio šnipinėjimo Amerikoje mastas neturi lygių ir toli pranoksta panašią veiklą, vykdomą kitų artimų sąjungininkų, tokių kaip Vokietija, Prancūzija, Didžioji Britanija ir Japonija, kontržvalgybos agentai sakė Atstovų Rūmų teisingumo ir Užsienio reikalų komitetams, pridūrė „Newsweek“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų