• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV vakaruose kilo dar vienas didelis miškų gaisras

Oregono valstijoje, JAV pirmadienį liepsnojo nekontroliuojamas didžiulis miškų gaisras, privertęs gyventojus bėgti ir sukėlęs grėsmę miestams ir tūkstančiams namų.

Oregono valstijoje, JAV pirmadienį liepsnojo nekontroliuojamas didžiulis miškų gaisras, privertęs gyventojus bėgti ir sukėlęs grėsmę miestams ir tūkstančiams namų.

REKLAMA

Dešimtys aktyvių gaisrų Kalifornijoje, Aidahe, Oregone, Vašingtone ir kitose Vakarų valstijose nusiaubė daugiau kaip 3 100 kv. km teritorijos, pablogino oro kokybę ir išryškino pražūtingą istorinės, daugiau kaip du dešimtmečius trunkančios sausros poveikį.

Savaitgalį į rytus nuo Judžino miesto Oregono valstijoje kilęs „Cedar Creek“ gaisras „smarkiai“ išsiplėtė ir, Nacionalinės miškų gaisrų koordinavimo grupės (NWCG) duomenimis, jau apėmė 35 100 hektarų plotą – maždaug dvigubai didesnį už JAV sostinę Vašingtoną.

Daugiau nei 1 200 ugniagesių ir kitų darbuotojų susitelkė kalnuotose vietovėse, kurių didžioji dalis yra JAV nacionaliniuose miškuose ir kurias sunku pasiekti.

REKLAMA
REKLAMA

„Jie formuoja kontrolines linijas toliau nuo aktyvaus gaisro pakraščio, palei kelius ir takus, kur yra daugiau galimybių sėkmingai sustabdyti gaisrą“, – pranešė NWCG.

REKLAMA

Buvo įsakyta evakuoti Leino ir Dišiutso apygardas, o Dišiutso ir Vilameto nacionaliniai miškai buvo uždaryti. Daugiau nei 2 000 namų iškilo pavojus, pranešė pareigūnai.

Tankūs dūmai yra apgaubę regioną ir, pasak NWCG, „dėl dūmų pablogėjo oro kokybė į rytus nuo gaisro esančiose bendruomenėse, taip pat ir Bende“, miestelyje, kuris laikomas vartais į lauko turizmą.

„Dingti iš čia kaip galiu greičiau, – laikraščiui „The Oregonian“ sakė Hermanas Schimelis (Hermanas Šimelis), kuris tik neseniai persikėlė gyventi į mažą Vestfiro miestelį. – Tai viskas, apie ką galvojau.“

REKLAMA
REKLAMA

Vakarų JAV jau daugiau nei du dešimtmečius tęsiasi istorinė sausra, kurią, mokslininkų teigimu, dar labiau didina žmogaus sukelta klimato kaita.

Didžioji kaimo vietovių dalis yra išdžiūvusi, todėl susidaro sąlygos greitiems ir visa niokojantiems gaisrams.

Dar didesnis gaisras liepsnojo atokesniame šiaurės vakarų Oregono regione. „Double Creek“ gaisras, pirmą kartą aptiktas rugpjūčio 30 dieną, apėmė 63 000 hektarų plotą ir buvo suvaldytas 15 procentų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nacionalinio tarpžinybinio gaisrų centro (NIFC) duomenimis, šiuo metu septyniose vakarų valstijose dega daugiau nei 90 gaisrų: Kalifornijoje, Aidahe, Montanoje, Oregone, Jutoje, Vašingtone ir Vajominge.

NIFC sekmadienį pranešė, kad iš viso degė daugiau kaip 3 100 kv. km – didesnis plotas nei Josemičio nacionalinio parko.

Didžiausias šiuo metu Kalifornijoje „Mosquito“ gaisras Siera Nevados kalnuose nusiaubė per 18 817 ha plotą, pranešta, kad evakuoti keli nedideli netoliese esantys miesteliai.

REKLAMA

Oficialioje „Cal Fire“ svetainėje rašoma, kad nors vėsesnė temperatūra po daugiau nei savaitę trukusio karščio šiek tiek sulėtino gaisro plitimą, stipresni vėjai stūmė jį į šiaurę ir šiaurės rytus, taip sukeldamas grėsmę šimtams namų.

Tuo metu ugniagesiai stengėsi sutramdyti didelį „Fairview“ gaisrą į pietus nuo Los Andželo, nusinešusį dvi gyvybes.

Oregone, Vašingtone ir Aidahe dėl dūmų paskelbti perspėjimai dėl oro kokybės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų