Imigrantas iš Vietnamo, penktadienį JAV šaltakraujiškai nušovęs 13 žmonių, jautėsi žeminamas dėl to, kad prastai kalbėjo angliškai, rašo ,,The New York Daily News”.

Pasak Binghamtono policijos viršininko Joe Zikuski, Jiverly Voongas, dar žinomas kaip Woongas, beveik nekalbėjo angliškai ir išgyveno dėl to, kad aplinkiniai į jį žiūrėdavo iš aukšto.

J. Voongas neseniai prarado darbą, tačiau detektyvai nesiryžta tvirtinti, kad bedarbystė buvo pagrindinis motyvas, paskatinęs įsiveržti į nevyriausybinės organizacijos American Civic Association būstinę Binghamtone (Niujorko valstija) ir nušauti 13 žmonių.

Dvylika žuvusiųjų – bandomąjį pilietybės testą laikę imigrantai, viena – priimamajame dirbusi administratorė.

J. Voongas apibūdinamas kaip vienišius, kuris mėgo ginklus ir kalbėjo, jog vieną dieną norėtų nužudyti JAV prezidentą. Neaišku, ar tuo metu JAV prezidentu  vis dar buvo George’as W. Bushas, ar jau Barackas Obama.

Buvę bendradarbiai gamykloje, kurioje J. Voongas anksčiau dirbo, Federalinių tyrimų biuro (FTB) pareigūnams sakė kartais juokaudavę, kad vieną dieną vietnamietis ,,išsikraustys iš proto ir iššaudys krūvą žmonių”. ,,Jis tiesiog atrodė kaip būtent toks vaikinas”, - sakė buvęs bendradarbis Kevinas Greene’as.

REKLAMA

Pasak K. Greene’o, J. Vongas yra sakęs, kad jis ,,nekenčia Amerikos”.

Žinoma, kad J. Voongas kiekvieną šeštadienį lankė šaudymo pamokas. Jis gyrėsi turintis keletą ginklų, vieną iš jų nevai laikydavo automobilio įrankių dėžutėje.

Tuo tarpu kaimynai J. Voongą apibūdino kaip ramų ir geros širdies vyruką. Pasak jų, Jiverly nuolat padėdavo savo tėvui Henry’iui prižiūrėti obelis. Prie kuklaus namo tėvas ir sūnus augino obelis bei keletą įvairių uogų krūmų.

Anot kaimynų, J. Voongas juos nuolat vaišindavo vaisiais ir prireikus visuomet pasisiūlydavo padėti.

53 metų Mahmoonas Shafi, pernai padėjęs J. Vongui suremontuoti sugedusį vandens šildytuvą, sakė, jog vyriškas atrodė labai prislėgtas.

J. Vongas skundėsi, kad jį paliko žmona ir vaikai. Žudikas neva sakęs: ,,Aš visiems nuolat buvau geras, tačiau niekas nėra ko nors gero padaręs man.”

Kaip buvo pranešta anksčiau, penktadienį pro pagrindines imigracijos įstaigos duris įsiveržęs ginkluotas užpuolikas pradėjo iš arti šaudyti žmonių pilnoje patalpoje.

Viena peršauta darbuotoja išsigelbėjo apsimetusi mirusia, o vėliau nušliaužė po registratūros stalu ir paskambino pagalbos telefonu.

Policijos vadas Josephas Zikuski sakė, kad sunkiai į pilvą sužeista moteris 90 minučių telefonu „nuolat teikė mums informaciją“.


Rašyti komentarą...
2009-04-06 14:23:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
kgb ar kremliaus šnipas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų