JAV supurtė dar vienas policijos skandalas

Klivlande pradėtas tyrimas dėl incidento, kai policija nušovė vieną 12-metį, turėjusį pistoletą, kuris pasirodė esantis žaislinė ginklo kopija.

Tuo tarpu viena vietos įstatymų leidėja paragino tokius ginklus gaminti tik ryškių spalvų arba specialiai pažymėtus.

Berniukas, kurį Kujahogos apygardos medicinos tyrėjas įvardijo kaip Tamirą Rice'ą (Tamirą Raisą), mirė nuo žaizdų sekmadienį, kitą dieną po to, kai buvo pašautas policijos pareigūnų, atvykusių pagal iškvietimą pagalbos telefonu, kai buvo pranešta, kad žaidimų aikštelėje vaikas mojuoja „veikiausiai netikru“ ginklu.

Policijos viršininko pavaduotojas Edas Tomba sakė, kad vienas pareigūnas dukart iššovė, kai berniukas iš už kelnių juostos išsitraukė netikrą ginklą, ant kurio nebuvo oranžinio saugumo indikatoriaus, paprastai tvirtinamo ant vamzdžio, nors jis nenukreipė to pistoleto į policininkus. Juodaodis berniukas pareigūnams negrasino, bet griebėsi už ginklo, labai panašaus į tikrą, kai jam buvo liepta iškelti rankas, nurodė E.Tomba.

„Būtent tuomet pareigūnas iššovė“, – sakė jis.

Policija nurodė, kad tas ginklas buvo pneumatinis pistoletas, pusiau automatinio kovinio ginklo kopija. Oranžinis saugumo indikatorius nuo jo buvo nuimtas.

REKLAMA

Abu policininkai buvo nušalinti nuo pareigų, kol vyks tyrimas – kaip įprasta tokiais atvejais, sakoma Klivlando policijos pranešime. Vietos dienraštis „The Plain Dealer“ nurodė, kad vienas iš šiame incidente dalyvavusių pareigūnų dirbo policijoje pirmuosius metus, o kitas buvo 10 metų darbo patirtį turintis departamento veteranas.

Policijos departamentas surinko stebėjimo kamerų įrašus ir kitus įrodymus, kuriuos pateiks apygardos prokuratūrai, rašo „Plain Dealer“, necituodamas jokių šaltinių. Laikraštis pridūrė, kad peržiūrėję įrodymus prokurorai kreipsis į didžiąją žiuri, kuri spręs, ar pareigūnai pagrįstai panaudojo jėgą prieš berniuką.

Berniuko šeimos advokatas Timothy Kucharski (Timotis Kucharskis) sakė, kad Tamiras šeštadienio popietę išėjo su draugais į parką, bet teisininkui buvo nežinomos pražūtingos konfrontacijos detalės.

„Nenoriu daryti skubotų išvadų“, – sakė jis.

T.Kucharski sakė norintis pats pasikalbėti su incidento liudininkais ir surinkti daugiau faktų. „Galiausiai išsiaiškinsime, kas nutiko“, – pabrėžė jis.

Vienas vyras, paskambinęs pagalbos telefonu 911, sakė operatoriams, kad tas berniukas sėdėjo ant sūpynių ir mojavo „veikiausiai netikru“ pistoletu, gąsdindamas žmones.

Paskambinęs vyras teigė, kad berniukas tai įsikiša ginklą už kelnių juosmens, tai vėl jį išsitraukia.

„Nežinau, ar jis tikras, ar ne“, – pridūrė jis.

Klivlando policijos patrulių asociacijos prezidentas Jeffas Follmeris (Džefas Folmeris) sakė, kad į incidento vietą atvykę pareigūnai nebuvo informuoti, jog tas ginklas gali būti netikras.

Pareigūnas, iškviestas į žaidimų aikštelę prie vieno laisvalaikio centro, pamatė pistoletą, padėtą ant stalo arba suolo, ir matė, kaip berniukas jį paėmė bei užsikišo už kelnių juosmens, nurodė J.Follmeris.

Sinsinatyje išrinkta Ohajo valstijos Atstovų Rūmų narė Alicia Reece (Alisija Ris) sekmadienį paskelbė pasiūlysianti įstatymo projektą, kad visi Ohajo valstijoje parduodami pneumatiniai ginklai būtų ryškių spalvų arba pažymėti aiškiai matomomis fluorescuojančios spalvos juostomis. Panašų teisės aktą jau yra patvirtinęs Kalifornijos gubernatorius Jerry Brownas (Džeris Braunas).

REKLAMA

A.Reece, kuri yra Ohajo juodaodžių įstatymų leidėjų grupės prezidentė, sakė, kad tokį teisės akto projektą pateiks reaguodama į mirtinus incidentus, per kuriuos žuvo minėtas 12-metis, taip pat 22 metų Johnas Crawfordas III (Džonas Krofordas III). Jos siūlomos taisyklės gali padėti „išvengti mirtinų konfrontacijų ateityje“, sakoma A.Reece pranešime.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų