JAV su nerimu laukiama spalio: bijoma „Putino siurprizo“

Rusijos atstovai visai neseniai, rugpjūtį, užsiminė apie potencialų siurprizą spalio mėnesį, rašoma „The Washington Post“. Anot straipsnio autoriaus Dana Milbanko, praėjusią savaitę amerikiečiai sužinojo, jog rusai, prieš viešindami pavogtą informaciją, kai kuriais atvejais falsifikuoja dokumentus. Tuo metu vienas JAV senatorius dėl Rusijos grėsmės kreipėsi į FTB.

14

„Dokumentai būna redaguojami, į juos pridedama melaginga informacija, o vėliau pateikiama kaip originali medžia,“ – rašoma laikraštyje.

Pavyzdžiui, praėjusią savaitę „Foreign Policy“ atskleidė, kad programišiai internete paviešino tiek originalias, tiek ir redaguotas trijų dokumentų versijas. „Šie dokumentai, pagrobti iš George’ui Sorosui priklausančio „Atviros visuomenės“ fondo, buvo koreguoti programišių, siekiant sukurti melagingą įspūdį, kad Rusijos antikorupcinis aktyvistas Aleksejus Navalnas yra jo finansuojamas,“ – teigiama straipsnyje.

„Ar galima tikėtis, kad Vladimiro Putino agentai JAV prezidento rinkimų išvakarėse pateiks pakeistus dokumentus?“ – klausia D. Milbankas.

(14 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Trumpas: milijardierius žvaigždė, žygiuojantis į Baltuosius rūmus

Apžvalgininko teigimu, tai gali būti dokumentai, tariamai įrodantys „Clinton Foundation“ finansuojamą „Islamo valstybės“ teroristinę organizaciją arba H. Clinton prisipažinimas, kad jai nusispjauti ant amerikiečių, žuvusių Bengazyje.

Rusijos „dezinformacinis karas“ šiuo metu yra aktyvesnis, negu kada nors anksčiau, mano autorius, remdamasis „The New York Times“ straipsniu apie „Rusijos bandymus neleisti sudaryti NATO ir Švedijos bendradarbiavimo sutarties“.

Tikėtina, kad prieš rinkimus amerikiečiai turėtų sulaukti dar daugiau Rusijos nutekintos informacijos.

V. Putinas kišosi į Prancūzijos, Nyderlandų, Didžiosios Britanijos ir kitų šalių vidaus politiką, padėdamas kraštutinėms politinėms partijoms jas destabilizuoti. Matyt, dabar jis JAV elgiasi taip pat,“ – teigia D. Milbankas.

Anot apžvalgininko, amerikiečių žiniasklaida yra pažeidžiama, kuomet veikia „Rusijos programišiai“. „Jeigu, pavyzdžiui, spalio pabaigoje Putino hakeriai paviešintų paredaguotą dokumentą, juodinantį ponią Clinton, visiškai tikėtina, kad žiniasklaidos konkurencija paskatins parašyti apie tuos dokumentus iki tol, kol atsiras galimybė išsiaiškinti, ar buvo jie dokumentai redaguoti ir kokiu būdu,“ – teigiama straipsnyje.

REKLAMA

Senatorius kreipėsi į žvalgybą

JAV demokratų lyderis Senate Harry Reidas kreipėsi į FTB su prašymu ištirti, ar Rusija neplanuoja „paveikti“ šalies prezidento rinkimus, kurie vyks lapkritį. Rusija yra įtariama įsilaužusi į kelių valstijų rinkėjų duomenų bazes, kad panaudotų surinktus duomenis kompromituoti demokratų atstovę Hillary Clinton.


Rašyti komentarą...
e
eklektik
2016-08-30 21:07:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
nejaugi tokie skysti amerikos kompiuterastai .. Juokiuosi as cia
Atsakyti
-2

j
jons
2016-08-31 08:20:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
čia tipo jau "redaguoti" dokumentai? O KĄ KITO GALI PASAKYTI sėdę balon politikai? negi sakys "taip- tuose paviešintuose dokumentuose - TIESA"
Atsakyti
0

T
Trumpo programisiai
2016-08-30 22:04:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
O ne putino.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų