JAV siunčia į Pietų Sudaną 45 karius: šalis atsidūrė ant pilietinio karo slenksčio

JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) perspėjo, kad Pietų Sudanas atsidūrė prie pilietinio karo „prarajos“, šalyje didėjant smurtui, įskaitant ataką prieš Jungtinių Tautų (JT) bazę, per kurią buvo nukauti trys taikdariai iš Indijos.

B.Obama, kuris nurodė buvęs priverstas trečiadienį pasiųsti 45 JAV karius į neramumų krečiamą šalį, kad apsaugotų Amerikos piliečius ir interesus, paragino nedelsiant baigti smurtą.

„Pastarieji susirėmimai grasina nugramzdinti Pietų Sudaną atgal į tamsias praeities dienas“, – pažymėjo prezidentas, konkrečiai neminėdamas 22 metus trukusio pilietinio karo, per kurį Sudane, prieš jam pasidalijant, žuvo apie 2 mln. žmonių.

Primindamas pažadus ir viltis, kurie lydėjo Pietų Sudano įžengimą į pasaulio valstybių bendriją vos prieš dvejus metus ir Džubos pažangą mažinant smurtą, B.Obama perspėjo, kad „šiandien ta ateitis yra atsidūrusi pavojuje“.

„Pietų Sudanas stovi prie prarajos“, – pridūrė prezidentas, žadėdamas, kad Jungtinės Valstijos išliks Džubos „patikimomis partnerėmis“.

REKLAMA

JAV pasiuntė 45 karius į Pietų Sudaną

Jungtinės Valstijos pasiuntė 45 karius į Pietų Sudaną, kurie turės saugoti Amerikos darbuotojus ir turtą toje šalyje, suintensyvėjus susirėmimams tarp sukilėlių ir vyriausybės pajėgų, ketvirtadienį pranešė Baltieji rūmai.

Savo laiške Kongresui prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) nurodė, kad tos pajėgos buvo pasiųstos trečiadienį ir "liks Pietų Sudane, kol saugumo padėtis taps tokia, kad jų ten nebereikės".

"Nors parengtos kovos veiksmams, tos pajėgos buvo dislokuotos JAV piliečių ir turto apsaugai", - pridūrė jis.

B.Obama sakė, kad tą kontingentą sudaro "apie 45 kariai", tačiau tikslaus skaičiaus nenurodė.

Didėjantis smurtas Pietų Sudane, kuris yra jauniausia pasaulyje valstybė, didina susirūpinimą, kad joje neramumai gali peraugti į pilietinį karą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų