Respublikonų vadovaujami JAV Atstovų Rūmai trečiadienį nubalsavo už pasiūlymą pateikti teismui ieškinį dėl esą savo įgaliojimus viršijusio prezidento Baracko Obamos (Barako Obamos) veiksmų, tačiau šalies vadovo sąjungininkai demokratai nedelsdami pareiškė, kad šis žingsnis yra ciniškas rinkimų metų triukas.

Per partines linijas atitikusį balsavimą Atstovų Rūmai 225 balsais prieš 201 priėmė precedento neturintį sprendimą apskųsti prezidentą teismui, kad B.Obama griežtai nesilaikė įstatymo raidės, įgyvendindamas jo kadencijos pagrindiniu pasiekimu laikomą sveikatos apsaugos sistemos reformą, žinomą kaip „Obamacare“ („Obamos priežiūra“).

Šiuo žingsniu, įgalinančiu Atstovų Rūmų pirmininką Johną Boehnerį (Džoną Beinerį) pradėti teisines procedūras, siekiama prablaivinti valdžios svaigulio apimtą prezidentą, pareiškė žemųjų Kongreso rūmų respublikonų lyderis.

„Čia svarbu ne respublikonai arba demokratai. Svarbu apginti konstituciją, kurios prisiekėme laikytis ir ryžtingai veikti, kai jai iškyla pavojus, – aiškino J.Boehneris. – Ar norite leisti bet kuriam prezidentui rinktis, kuriuos įstatymus vykdyti ir kuriuos įstatymus keisti?“

REKLAMA

J.Boehneris sakė įstatymų leidėjams, kad B.Obama pažeidė pagrindinį šalies įstatymą, tiksliai nesilaikydamas įstatymų formuluočių, įgyvendindamas sveikatos apsaugos reformą.

Tuo tarpu B.Obama paniekinančiai atmetė šį sprendimą, atkreipdamas į jį dėmesį savo kalboje, kurią pasakė Misūrio mieste Kanzas Sityje.

„Užuot kėlę man bylas už tai, kad atlieku savo darbą, noriu, kad Kongresas atliktų savo darbą ir truputėlį pagerintų gyvenimą amerikiečiams, kurie, beje, juos ten pasiuntė“, – pareiškė prezidentas, aidint jo šalininkų džiaugsmingiems šūkiams ir plojimams.

„Beje, ar žinot, kas apmokės ieškinį, kurį jie ketina pateikti?“ – paklausė B.Obama ir pats atsake: „Jūs.“

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.


Rašyti komentarą...
v
viktorija A
2014-07-31 13:37:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
gal istatymai, kuriu Obama nesilaike, sudini...Turim pavyzdziu...
Atsakyti
0

N
Na va
2014-07-31 14:14:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Susilaukė rukytas bobamėlis atpildo, kaip ir frankelis sarkoziukas. Neįvykdė pajaciukai užduoties dabar ir cipėn inpirdolis. Frankiukas apsikakino su Abchazija, su ašarėlėm akytėse maldavo vlaputaičio, kad nors vieną parą užlaikytų kariuomenę, bet vlaputaitis nepaklausė ir Abchazijos sunaikinimas žlugo. Už tai darbdaviai užvedė frankeliui sarkoziukui bylą. Na o bobamiukas prašvilpė Siriją, paskui turėjo būt Iranas na ir pagaliau Ukraina ir Rasieja. Taigi nieks neišdegė, nepavyko įntraukt vlaputaičio in karą, kas baisiai parūstino darbdavius ir tie užsiundė respublikus. Ir gėjblekratijai makumba(žemaitiečių samanė).
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų