Misūrio valstijos teisme įvyko precedento neturintis teisminis procesas, po kurio kompanija turėtų išmokėti net 72 mln. dolerių nuo kiaušidžių vėžio mirusios moters šeimai. Ji 35-erius metus naudojo minėtą produkciją ir esą būtent dėl to susirgo. Aišku ir tai, kad kompanija žinojo apie talko turinčių savo produktų kenksmingumą, bet slėpė tai nuo viso pasaulio vartotojų.
„Jie dar 1979 metais žinojo, kad talkas turi įtakos kiaušidžių vėžiui. Jie žinojo, kad kasmet 1500 moterų miršta nuo kiaušidžių vėžio, kuris buvo tiesiogiai sukeltas talko, arba talkas prie to prisidėjo. Bet vis vien pardavinėjo ir neperspėjo žmonių“, sako - nukentėjusios šeimos advokatas Jere Beasley.
Aiškėja ir tai, kad „Johnson & Johnson" produkcijos galimai sukeltų registruotų vėžio atvejų net ne šimtai, o tūkstančiai. O kiek dar moterų pasaulyje nežino, nuo ko joms atsirado kiaušidžių vėžys – baisu net pagalvoti.
„Dabar vien mūsų advokatų kontora atstovauja 6000-ams šeimų ir dar gyvų moterų. Ir aš suprantu, kad yra dar daug tūkstančių žmonių su tomis pačiomis problemomis. Mes žinome apie atvejus Australijoje, Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje. Tai paplitę, tikriausiai, net kur kas plačiau, nei aš pats galvojau“, - teigia advokatas.
Pirmą kartą galima bendrovės kaltė dėl moters kiaušidžių vėžio teisme pripažinta prieš trejus metus Pietų Dakotoje, bet tuomet kompanijai nebuvo skirta nuobauda. „Johnson & Johnson" kaltės nepripažįsta ir sako, kad talko naudojimas kosmetikoje yra patvirtintas moksliniais tyrimais.