JAV kongresas patvirtino pagalbos Ukrainai planą

JAV Kongresas antradienį lengvai priėmė pagalbos Ukrainai paketą, kuris apima sankcijas Rusijai dėl Krymo aneksijos ir kuris yra pirmasis įpareigojamas Kongreso atsakas į šią krizę.

Atstovų Rūmai įstatymo projektą priėmė 378 balsais; 34 Atstovų rūmų nariai balsavo „prieš“. Senatas žalią šviesą šiam projektui uždegė praėjusią savaitę.

Dabar įstatymo projektas, į kurį trauktos 1 mlrd. dolerių paskolų garantijos Ukrainai, bus pateiktas prezidentui Barackui Obamai (Barakui Obamai) pasirašyti.

„JAV (Atstovų) Rūmai ir Senatas drauge palaiko Ukrainos žmones šią bėdos valandą“, – iškart po balsavimo sakė Atstovų Rūmų pirmininkas Johnas Boehneris (Džonas Beneris), kuris pažadėjo stebėti B.Obamos veiksmus.

„Dabar tęsime savo pastangas užtikrinti, kad jis panaudotų visas turimas priemones - iš naujo įvertintų pagalbą Ukrainai ir NATO sąjungininkėms saugumo (srityje) bei išplėstų didžiulių Amerikos energetikos išteklių tiekimą“, – sakė jis.

B.Obama sveikino šio įstatymo projekto priėmimą ir sakė, kad jis sudarys sąlygas Ukrainai žengti „būtinus žingsnius (siekiant) atkurti ekonomikos stabilumą ir grįžti prie augimo ir gerovės“, sakė Baltųjų rūmų atstovas Jay Carney (Džėjus Karnis).

REKLAMA

Jis pridūrė, kad administracija taip pat „remia tikslines sankcijas, kurias valdžia numatė įstatymo projekte, kad būtų nubausti fiziniai ir juridiniai asmenys, kurie yra atsakingi už smurto aktus prieš Ukrainos žmones ar kelia grėsmę Ukrainos taikai, stabilumui, suverenumui ar teritoriniam vientisumui“.

Įstatymo projekte numatytos 1 mlrd. dolerių paskolų garantijos Ukrainai ir 150 mln. dolerių valdymo gerinimui bei didesniam bendradarbiavimui saugumo srityje.

Projektu baudžiami asmenys, siejami su Rusijos įvykdyta Krymo aneksija ir kruvinomis priemonėmis, kuriomis nušalintasis prorusiškas Ukrainos režimas slopino protestus Kijeve, be to, B.Obamai suteikiamas lankstumas įvedant sankcijas.

Buvo nedaug abejonių dėl to, ar Kongresas yra įsipareigojęs padėti Kijevui ir įvesti sankcijas Rusijai.

Tačiau buvo kilę kliūčių, nes Baltieji rūmai ir Senato demokratų lyderiai pageidavo įtraukti išlygą, kuria būtų pakeistas būdas, kaip Tarptautinis valiutos fondas (TVF) skiria nenumatytų atvejų pinigus tokioms krizės ištiktoms šalims kaip Ukraina.

Keli respublikonai, tarp jų – J.Boehneris, prieštaravo tokiam žingsniui, o demokratų lyderiai nusileido ir išbraukė formuluotes apie TVF.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų