• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV gynybos vadovas išleistas iš ligoninės

Su prostatos vėžiu kovojantis JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas antradienį buvo išleistas iš ligoninės po gydymo, susijusio su šlapimo pūslės problemomis, pranešė Pentagonas.

Su prostatos vėžiu kovojantis JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas antradienį buvo išleistas iš ligoninės po gydymo, susijusio su šlapimo pūslės problemomis, pranešė Pentagonas.

REKLAMA

„Jis greitai sveiksta ir šiandien 17 val. (vidurnaktį Lietuvos laiku) vėl pradėjo eiti visas savo pareigas [...]. Sekretorius Austinas kurį laiką sveiks ir vykdys savo pareigas nuotoliniu būdu iš namų, o vėliau šią savaitę grįš į darbą Pentagone“, – sakoma jo biuro pareiškime.

Pastarųjų dienų pranešimai apie 70-mečio L. Austino vizitus ligoninėje atspindi naują tendenciją kelios savaitės po to, kai paaiškėjo, kad jis slapta gulėjo ligoninėje ir nesiskubino pranešti prezidentui Joe Bidenui (Džo Baidenui) apie jam nustatytą vėžio diagnozę. Dėl tokio slapukavimo jis sulaukė daug kritikos.

Pentagonas pranešė, kad Baltieji rūmai ir Kongresas informuoti apie L. Austino grįžimą į darbą.

Jo gydytojai Walterio Reedo (Valterio Rido) nacionaliniame karo medicinos centre, esančiame netoli Vašingtono, pareiškime nurodė, kad L. Austinas sekmadienį buvo hospitalizuotas dėl šlapimo pūslės problemų, susijusių su 2023-ųjų gruodį jam atlikta prostatos vėžio operacija.

REKLAMA
REKLAMA

„Jo būklė rodė, kad jį turi atidžiai stebėti intensyviosios slaugos grupė ir kad jam turi būti teikiama palaikomoji priežiūra. Atlikus diagnostinį vertinimą nustatyta jo šlapimo pūslės problemų priežastis ir vasario 12 dieną ji buvo pašalinta neoperacinėmis procedūromis“, – teigė jie.

REKLAMA

„Visą tą laiką jo būklė buvo gera, [antradienio rytą] jo nebereikėjo atidžiai stebėti [...]. Būklė gerėjo ir šiandien jis buvo išrašytas į namus“, – priduriama gydytojų pareiškime.

Jame pakartoti ankstesni Pentagono paaiškinimai, kad šlapimo pūslės problema yra susijusi ne su pačiu vėžiu, o su jo gydymu.

L. Austinas aktyviai prisideda prie JAV pastangų sustiprinti Vakarų paramą Ukrainos kovai su Rusijos invazija, pagrindiniams respublikonų įstatymų leidėjams Vašingtone atsisakant finansuoti naują karinę pagalbą Kyjivui.

REKLAMA
REKLAMA

Buvo planuota, kad jis dalyvaus Briuselyje vyksiančiame karinę pagalbą koordinuojančios Ukrainos gynybos kontaktinės grupės susitikime, tačiau Pentagonas atšaukė šiuos planus ir paskelbė, kad susitikimas vyks nuotoliu.

Gynybos departamento pareigūnai sakė, kad L. Austinas vis dar planuoja sakyti įžanginę kalbą šiame susitikime.

L. Austino sveikatos problemos iškilo Jungtinėms Valstijoms susidūrus su didėjančia krize Viduriniuose Rytuose, kurią sukėlė spalio 7-ąją surengtas brutalus islamistų judėjimo „Hamas“ kovotojų išpuolis prieš Izraelį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gynybos sekretorius buvo dingęs iš viešumos, kai gruodį buvo gydomas nuo vėžio, o sausį patyrė komplikacijų.

L. Austinas garsėja kaip apolitiškas pareigūnas, vengiantis būti dėmesio centre, ir tai, pasak jo, turėjo įtakos jo sprendimui neatskleisti vėžio diagnozės.

Jis viešai atsiprašė už tai, kad nepranešė apie hospitalizacijas, o Baltųjų rūmų administracija pradėjo tyrimą, kaip turėtų veikti vadovavimo grandinė, kai aukšto rango pareigūnai yra nedarbingi.

REKLAMA

„Atvirai kalbant, instinktyviai norėjau, kad tai liktų privatu [...]. Esu gana uždaras žmogus – niekada nemėgau kitų apkrauti savo problemomis“, – kalbėjo JAV gynybos vadovas.

Pirmadienį žurnalistai paklausė Nacionalinės saugumo tarybos atstovo spaudai Johno Kirby (Džono Kerbio), ar J. Bidenas nerimauja dėl L. Austino gebėjimo toliau eiti pareigas. Atsakymas buvo: „Visiškai ne.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų