JAV generalinis prokuroras neigia melavęs apie Trumpą

JAV generalinis prokuroras Jeffas Sessionsas antradienį sakė prastai prisimenantis prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) pernykštės rinkimų kampanijos reikalus su Rusijos veikėjais, bet neigė kada nors melavęs Kongresui apie tuos kontaktus.

Per ilgiau kaip penkias valandas trukusį liudijimą Kongrese J. Sessionsas stengėsi paaiškinti akivaizdžius prieštaravimus savo ankstesniuose pareiškimuose. Jis teigė, kad galėjo įsivelti klaidų dėl sumaišties, tvyrojusios per netikėtai sėkmingą Donaldo Trumpo kandidatavimą užimti Baltuosius rūmus. J. Sessionsas, kurio pareigos atitinka teisingumo ministro postą, taip pat neigė keliskart demokratų iškeltą klausimą, ar D. Trumpas darė jam įtaką.

Prieš kelis mėnesius J. Sessionsas liudijo su priesaika, kad jam nežinoma apie jokius D. Trumpo kampanijos ryšius su Rusija. Vis dėlto šįkart jis pirmąkart pripažino, kad vieno žemo rango kampanijos patarėjo areštas galiausiai priminė jam apie vieną susitikimą, per kurį tas veikėjas – George'as Papadopoulos (Džordžas Papadopulas) – siūlėsi suorganizuoti D. Trumpo ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino susitikimą.

REKLAMA

„Perskaitęs jo parodymus ir vadovaudamasis savo atmintimi manau, jog norėjau jam aiškiai pasakyti, kad jis nebuvo įgaliotas atstovauti kampanijai (bendraujant) su Rusijos vyriausybe – arba bet kokia kita užsienio vyriausybe“, – Atstovų Rūmų teisingumo komitetui sakė J. Sessionsas.

„Tačiau neprisiminiau šio nutikimo, įvykusio 18 mėnesių iki mano liudijimo, pateikto prieš kelias savaites. Mielai būčiau apie jį pranešęs, jeigu būčiau prisiminęs, nes aš pasisakiau prieš jo pasiūlymą, mano nuomone, galėjusį būti netinkamą“, – sakė jis.

 

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų