Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Visi valstybių tarptautiniai įsipareigojimai privalo būti besąlygiškai vykdomi. Ukraina 1992 metais pasirašė strateginę ginkluotės sumažinimo sutartį, šalis atidavė visus branduolinius ginklus Rusijai ir tapo nebranduoline valstybe. Budapešto 1994m. memorandume Rusija, JAV ir Didžioji Britanija įsipareigojo saugoti Ukrainos žemių vientisumą, jei ši šalis atsisakys branduolinio ginklo.

Sutarties šalys privalo tų įsipareigojimų laikytis, tačiau Rusija okupuodama Krymą ją sulaužė, o dabar tęsia Ukrainos okupaciją. Bandymas sudaryti įspūdį, kad Pietryčių Ukrainoje prasidėjo pilietinis karas savo esme jau išsisėmė. Nei vienas samdinys teroristas ir nei vienas ginklas negalėjo neteisėtu būdu atsirasti Ukrainoje. Kai šiuolaikiška ginkluotė ir samdiniai buvo dideliais kiekiais siunčiami iš Rusijos į Ukrainos valstybę kalbėti apie pilietinį karą nebetenka prasmės. To labiau, kad jo siekiančių Ukrainoje buvo ir yra visiška mažuma. Kai į Ukrainą pradėjo plūsti Rusijos tankai, galingos artilerijos raketinės sistemos, tai visi Kremliaus meliūkščiai pasirodė visu savo "gražumu". Rusija už šią agresiją prieš laisvą šalį turi prisiimti visišką atsakomybę. Atsakomybės dalį turi prisiimti ir šalys - Ukrainos vientisumo garantai, įsipareigoję tą dar Budapešte.

Susidaro įspūdis, kad tarptautinė teisė sugeba sekti įvykius gerokai atsilikusi laike. Kai baigiasi karai, tik tada teisiami jų iniciatoriai agresoriai. O juk Tarptautinis Hagos ar kitas tarptautinis teismas , manau, privalėjo įvertinti visus tarptautinės teisės pažeidimus. To nedarant, primiršta Potsdamo sutartis dėl Karaliaučiaus srities, kuri tapo Rusijos kariniu poligonu, neįvertinti teisine tvarka Vengrijos sutrypimas1956 metais, kai žuvo 30 tūkstančių, Čekoslovakijos pavasario sunaikinimo "architektai", didžiulės pasaulinės visuomenės netektys Afganistane, kur tik oficialiai žuvo 15 tūkst sovietų karių, suniokota Čečėnija, praradusi 140 tūkst. gyvybių, sudraskymas Gruzijos, įsteigiant užgrobtose Abchazijos ir Cchinvalio regiono teritorijose Rusijos bazes.

Ir net, jei koks Hagos teismas neturi reikiamų priemonių įvykdyti priimtus sprendimus, palikti visa tai be teisinio įvertinimo taip pat buvo neteisėta. Kai net to nepadaroma Rusijos režimas pasijaučia dar galingesnis ir tęsia savo nusikaltimus tarptautinių santykių erdvėje. Demokratinės šalys turėtų būti vieningesnės stabdant Rusijos imperijos agresiją visomis įmanomomis priemonėmis, kitaip bet kokia galima kontrolė gali išslysti iš galimybių lauko. Net jei trečiojo karo tikimybė nėra kol kas labai didelė, bet ji jau pradeda egzistuoti ir tai turi suvokti visi, kurie nenori šiuolaikinio pasaulinio karo košmaro. Jei V.Putinas su savo klanu net ir tokios perspektyvos neatsisakytų, tai juos Pasaulio visuomenė turi priversti paklusti žmonijos siekiui išlikti Žemėje. Ji labai graži ir jos grožis su visomis gyvybės formomis yra išskirtinis Visatoje. Negalima leisti viso to kažkokiems psichopatiniams monstrams sunaikinti.
Rusija žaidžia savo puikų politinį pasjansą ,.. tomis demokratinėmis priemonėmis kurios jai pačiai kaip ir nelabi yra reikalingos,.. Kodėl vakarai iki šio laikotarpio taip ir nesiryžo įvestį tarptautines pajėgas, užtikrinant tame regione bent sąlygine taika.. Manau nesunkų suvokti, kad dėl tos pačios karčios patirties buvusioje Jugoslavijoje ,.. kai viešai deklaruojamos demokratinės vertybės tapo pavojumį.. tam pačiam valstybės vientisumo išsaugojimui.. Juk iš esmės Krymo problema Ukrainoje yra ta pati veiksmu preliudija pačios Rusijos norui atplėšti nuo Ukrainos separatizmų užsikrėtusias Donecko sritis, pačius Europos naivumo pastangomis ..stabdytį karą. Todėl kai realybėje rusijos separatizmas ėmė netekti savo pozicijų Donecke, Rusijai nieko kito neliko kaip tik įsivesti savo pačios pajėgas ,.. ir pripažinti savo pačios interesų prioritetus prieš Ukrainos suverenumo išsaugojimą. Tai kaina kai vakarų demokratijos, žaizdamos savo demokratijos žaidimus, savo laiku ir vietoje nesugebėjo konsoliduoti savo vertybines galias ir pasipriešinti Europoje siaučiančiam separatizmo virusui ..Manau visi suvokia kokioje kryžkelėje atsidūrė Europa . Tai jausmas kai tenka gerti vaistus, kurių šalutinis poveikis ,. galį būtį daug skausmingesnis ilgalaikėje perspektyvoje už siekiančia šiandienine trumpalaike naudą. ..baisus ne organizmą apėmęs vėžys , o jį skatinančios ir sukeliančios priežastys ,.. kurias pamatyti kartais būna labai sunku ir nepatogu. Rusijos invazija ,.tai ženklas Vakarams, kad laikas sėsti didiesiems prie stalo ir kalbėtis iš naujo . Aš ne manau kad pačiai Rusijai reikia dar vieno ilgamečio,karšto taško, šalia savo sienų ..tik jau perkeliant jį į Eurazijos regiono į centrine Europa. ..kur demokratija atniut nėra toks bereikšmis žodžių žaismas ,.. kaip kokioje Čečėnijos respublikoje..ir tai yra faktas. Rusijai reikia laiko ir dar vienos geležinės sienos ,.. nuo tų permainų ,.. kurių ji pati negali suvaldyti .
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų