• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Izraelis pranešė, kad jo pajėgos pirmadienį smogė Jemeno Hodeidos uostui – tai buvo naujausia ataka prieš hučių sukilėlius, o šios Irano remiamos grupuotės saugumo pareigūnas pranešė apie sunaikintą doką.

Izraelis pranešė, kad jo pajėgos pirmadienį smogė Jemeno Hodeidos uostui – tai buvo naujausia ataka prieš hučių sukilėlius, o šios Irano remiamos grupuotės saugumo pareigūnas pranešė apie sunaikintą doką.

REKLAMA

Izraelis surengė kelis oro antskrydžius prieš hučių kontroliuojamas Jemeno teritorijas, įskaitant Hodeidą anksčiau šį mėnesį, atsakydamas į pakartotines raketų ir dronų atakas nuo tada, kai 2023 m. spalį prasidėjo karas Gazos Ruože. Sukilėliai teigia, kad veikia solidarizuodamiesi su palestiniečiais.

Pirmadienį Izraelio kariuomenė „smogė hučių teroristų režimo taikiniams Hodeidos uoste ir ryžtingai vykdo bet kokių pastangų atkurti anksčiau atakuotą teroro infrastruktūrą prevenciją“, – sakoma gynybos ministro Israelio Katzo pareiškime.

REKLAMA
REKLAMA

„Jemeno likimas bus toks pat kaip Teherano“, – pridūrė I. Katzas, turėdamas omenyje neseniai vykusį 12 dienų karą tarp Izraelio ir Irano, per kurį Izraelis bombardavo Irano karinius ir branduolinius objektus, taip pat taikinius sostinėje.

REKLAMA

Hučiams priklausanti televizija „Al-Masirah“ pranešė apie „Izraelio oro smūgių seriją Hodeidos uoste“.

Vienas hučių saugumo pareigūnas, pageidavęs likti anonimu, kad galėtų kalbėti apie jautrius dalykus, AFP sakė, kad „bombardavimas sunaikino uosto doką, kuris buvo atstatytas po ankstesnių smūgių“.

Izraelio kariuomenės pareiškime sakoma, kad taikiniai buvo „inžinerinės transporto priemonės... degalų konteineriai, kariniai laivai, naudojami karinei veiklai“ prieš Izraelį, ir „papildoma terorizmo infrastruktūra, kuria naudojasi hučių teroristinis režimas“.

REKLAMA
REKLAMA

Pareiškime teigiama, kad uostas buvo naudojamas ginklams iš Irano pervežti, o vėliau juos prieš Izraelį naudojo hučių sukilėliai. Taip pat priduriama, kad Izraelis aptiko Irano remiamų sukilėlių pastangas „atkurti teroristinę infrastruktūrą uoste“.

Hučiai neseniai atnaujino mirtinus išpuolius Raudonojoje jūroje ir Adeno įlankoje, taikydamiesi į laivus, kuriuos kaltina ryšiais su Izraeliu, kad priverstų Izraelį nutraukti karą Gazos Ruože.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų