• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Du kraštutinių dešiniųjų pažiūrų Izraelio ministrai šeštadienį pagrasino pasitraukti iš ministro pirmininko Benjamino Netanyah vyriausybės, jei jis įvykdys JAV prezidento Joe Bideno pateiktą įkaitų išlaisvinimo susitarimą.

Du kraštutinių dešiniųjų pažiūrų Izraelio ministrai šeštadienį pagrasino pasitraukti iš ministro pirmininko Benjamino Netanyah vyriausybės, jei jis įvykdys JAV prezidento Joe Bideno pateiktą įkaitų išlaisvinimo susitarimą.

REKLAMA

J. Bidenas penktadienį sakė, kad Izraelis pasiūlė naujas gaires dėl ilgalaikės taikos Gazos Ruože ir visų „Hamas“ kovotojų pagrobtų įkaitų paleidimo.

Tačiau B. Netanyahu kraštutinių dešiniųjų koalicijos partneriai – nacionalinio saugumo ministras Itamaras Ben-Gviras ir finansų ministras Bezalelis Smotrichas (Bezalelis Smotričas) – pareiškė, kad pasitrauks iš jo vyriausybės, jei susitarimas bus patvirtintas.

I. Ben-Gviras pareiškė, kad jo partija „paleis vyriausybę“, jei susitarimas bus patvirtintas, ir pasmerkė pasiūlymą kaip „terorizmo pergalę ir pavojų Izraelio valstybės saugumui“.

REKLAMA
REKLAMA

„Sutikti su tokiu susitarimu reiškia ne visišką pergalę, o visišką pralaimėjimą“, – perspėjo jis.

B. Smotrichas sakė, kad jis „nedalyvaus vyriausybėje, kuri pritars pasiūlytoms gairėms“.

„Reikalaujame tęsti karą tol, kol bus sunaikinta „Hamas“ ir sugrąžinti visi įkaitai“, – socialiniame tinkle „X“ sakė B. Smotrichas, pridurdamas, kad nepritaria perkeltųjų Gazos Ruožo gyventojų grįžimui į teritorijos šiaurę ir „masiniam teroristų paleidimui“.

REKLAMA

Anksčiau šeštadienį B. Netanyahu tvirtino, kad palestiniečių islamistų grupuotės „Hamas“ sunaikinimas yra Izraelio plano, kurį išdėstė J. Bidenas, dalis. 

Izraelio opozicijos lyderis Yairas Lapidas (Jairas Lapidas) pažadėjo pasiūlyti B. Netanyahu pagalbą, „jei I. Ben-Gviras ir B. Smotrichas pasitrauks iš vyriausybės“.

Be I. Ben-Gviro ir B Smotricho partijų B. Netanyahu koalicija gali prarasti daugumą parlamente.

Tuo metu tūkstančiai izraeliečių susirinko į mitingą Tel Avive, reikalaudami pritarti J. Bideno pasiūlytoms gairėms dėl ugnies nutraukimo ir įkaitų išlaisvinimo, daugeliui baiminantis, kad premjeras atsisakys šio pasiūlymo.

REKLAMA
REKLAMA

„Tikiuosi, kad J. Bidenas padarys pakankamą spaudimą, kad vyriausybė ir B. Netanyahu imtųsi susitarimo“, – naujienų agentūrai AFP sakė 46-erių protestuotoja Diti Kapuano.

Gazos Ruože vyksta kruviniausias per jo istoriją karas, kilęs po palestiniečių islamistų organizacijos „Hamas“ beprecedentės spalio 7-osios atakos Izraelio pietuose, kai, oficialiais duomenimis, žuvo daugiau kaip 1 170 žmonių, daugiausia civilių.

Per šią ataką kovotojai taip pat pagrobė 252 įkaitus, iš kurių 121, Izraelio teigimu, tebėra Gazos Ruože, įskaitant 37 žuvusius įkaitus.

Pažadėjęs sunaikinti „Hamas“, Izraelis pradėjo didžiulį karinį puolimą. „Hamas“ valdomo Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad per karą šioje teritorijoje jau žuvo daugiau kaip 36 tūkst. žmonių, daugiausia civilių. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų