Išskirtinis meno kūrinys skatina susimąstyti visuomenę

Austrijos futbolo stadionas virto mišku, kuriame į dangų stiebiasi daugiau nei trys šimtai medžių. Pasirodo, miškas išties neįprastoje vietoje – meno kūrinys.

30-ies tūkstančių vietų stadionas pamažu pildosi, tačiau žmonės čia renkasi pažiūrėti ne į aikštėje žaidžiančius futbolininkus, o į štai šią įvairių medžių giraitę. Iš viso čia pasodinta per 300-us medžių – alksnių, drebulių, gluosnių, skroblų, klevų, ąžuolų. Matyti, kad stadione auga ne sodinukai, o ne vieną dešimtmetį skaičiuojantys galiūnai, kai kurie jų sveria apie šešias tonas. Šis miškas futbolo aikštelėje – šveicarų menininko Klauso Littmanno kūrinys, kurį įkvėpė šis jau daugiau nei 30 metų skaičiuojantis austrų architekto Maxo Peintnerio piešinys. Abiejų kūrinių tikslas – paskatinti žmones susimąstyti, jog vieną dieną mes galime sunaikinti gamtą ir ji žmonijai taps tik muziejiniu eksponatu, ypač miestuose.

„Matyti mišką stadione – labai paveiku. Mes taip įpratę miškus matyti visur, bet kai jie ima nykti, kaip Amazonijoje, tada suvoki, ką iš tiesų reiškia netekti miško“, – pasakoja lankytoja Lucrezia.

Ši instaliacija pavadinimu „Miškui“ Austrijos Klagenfurto mieste bus eksponuojama iki spalio pabaigos.


Rašyti komentarą...
X
X.
2019-09-12 16:30:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Parodykite Vilniaus stadioną ir bus aišku kur yra galimybė pasinaudoti kad užsidirbti lėšų.Vilnieciams šansas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų