Iš JAV – neramios naujienos dėl „Brexit“

Praėjusį mėnesį Didžiosios Britanijos priimtas sprendimas išstoti iš Europos Sąjungos padidino Jungtinių Valstijų finansiniam stabilumui kylančios grėsmės lygį, teigiama pirmadienį išplatintoje JAV iždo departamento ataskaitoje.

JAV finansinių tyrimų biuro teigimu, rizika Amerikos ekonomikai išlieka „vidutiniame“ diapazone, tačiau ją padidino netikėta pasisakančiųjų už Britanijos išstojimą iš ES pergalė birželio 23 d. įvykusiame referendume.

„Kadangi Jungtinės Karalystės ekonomika, ir ypač Jungtinės Karalystės finansų sistema, yra itin susijusi su likusia Europos dalimi ir Jungtinėmis Valstijomis, rimtos neigiamos pasekmės JK gali kelti grėsmę JAV finansiniam stabilumui“, – teigiama ataskaitoje.

JK sprendimas nusmukdė britiškų aktyvų kainas ir paskatino ekonominių prognozių mažinimą. Dėl to Jungtinių Valstijų federalinio rezervo sistema nusprendė nedidinti bazinės palūkanų normos.

Minėtoje ataskaitoje taip pat nurodoma, kad kai kurie rizikos veiksniai, kurie buvo dar prieš britų referendumą, išliko, įskaitant per didelio skolinimosi grėsmę ir per didelį rizikavimą dėl jau ilgą laiką esančių mažų palūkanų normų.

JAV iždo departamento ekspertai mano, kad Londono išstojimas iš ES Britanijoje ar net visame regione gali sukelti recesiją, kas pakenktų JAV prekybai ir sukeltų didelių svyravimų valiutų rinkose.


Rašyti komentarą...
x
x
2016-07-28 18:35:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
uz tai bus ka apkaltint del problemu visokiu. :)
Atsakyti
0

G
Gintaras
2016-08-01 08:45:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai rašoma, kad tik 4% pasaulinės ekonomikos, tai jau Britanija ir JAV finansus verčia svyruoti. Jei kažkam bus naudinga ir svyruos, o jei ne- įtakos neturės. Štai pakilo truputis minimumas Lietuvoje (kainoms pakilus dar labiau), o jau verslas mato prieš akis naują sunkmetį... Matyt, patiko Kubiliaus laikų aukso amžius ir norisi dar pakartoti. Reikia karo, kitaip visi vis labiau į gobšumo liūną smuks. Tada supras tikrąją žmogaus ir gyvenimo kainą, kai sukauoti milijonai tiesiog dings kaip beverčiai akmenėliai upės dugne. Vien manipuliacikos ir machinacijos. O kenčia paprasti žmonės. Urviniai buvo laimingesni, turėjo geresnį gyvenimą nei šiandieną turime. Aš taip manau...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų