• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Izraelyje jau galima išvysti šimtus ginklų ir sprogmenų, kuriais spalio 7-ąją „Hamas“ teroristai naikino žydus ir jų gyvenvietes.

Izraelyje jau galima išvysti šimtus ginklų ir sprogmenų, kuriais spalio 7-ąją „Hamas“ teroristai naikino žydus ir jų gyvenvietes.

REKLAMA

Aiškėja, kad bent dalis granatsvaidžių yra rusiški, tad tiesiogiai ar ne, bet Rusija prie žiaurių žydų skerdynių prisidėjo.

Žmonėms žudyti teroristai naudojo ir termobarinius sprogmenis.

„Jie įmesdavo tokias granatas į namus ir uždarydavo duris. Sprogimo metu temperatūra ten pasiekdavo 3000-ius laipsnių ir viską išdegindavo, nieko aplink nelikdavo“, – teigė Izraelio karys Idan Sharon.

O tai dar vienas žydų tragedijos simbolis. Pusantro tūkstančio sudegintų automobilių. Dalį jų teroristai sudegino su žmonėmis.

Kas finansuoja teroristus?

Po mirtinų išpuolių Izraelyje JAV įvedė naujas sankcijas, kuriomis siekiama nutraukti „Hamas“ finansavimo srautus. Šios sankcijos taikomos devyniems asmenims ir vienam subjektui, įsikūrusiems Artimuosiuose Rytuose ir Afrikoje, ir jomis siekiama užkirsti kelią prieigai prie JAV laikomų lėšų. Tačiau kas finansuoja „Hamas“?

REKLAMA
REKLAMA

Ši teroristinė grupuotė turi sudėtingą finansavimo tinklą, į kurį nukreipiama labdaros organizacijų ir privačių rėmėjų, taip pat  Irano ir Kataro, parama.

REKLAMA

Pinigai perduodami per jos požeminių tunelių tinklą arba naudojant kriptovaliutas, kad būtų apeitos tarptautinės sankcijos po to, kai JAV ir ES ją įtraukė į teroristinių organizacijų sąrašą, praneša „SkyNews“.

JAV valstybės departamentas teigė turintis įrodymų, kad Iranas kasmet palestiniečių grupuotėms, įskaitant „Hamas“, skiria iki 100 mln. dolerių (94,9 mln. eurų).

Iranas neigė padėjęs „Hamas“ pulti Izraelį, kurio nepripažįsta, tačiau džiaugėsi rezultatais.

REKLAMA
REKLAMA

Kataras nuo 2014 m. taip pat sumokėjo šimtus milijonų dolerių Gazos Ruožui.

Anot „SkyNews“, pajamas „Hamas“ taip pat gauna iš mokesčių už atlyginimus, pagalbą, importą ir kitą ekonominę veiklą Gazos Ruože.

Izraelio policija pranešė, kad neseniai bendradarbiavo su Jungtine Karalyste ir įšaldė „Barclays“ banko sąskaitą, susijusią su lėšų rinkimu „Hamas“, taip pat sėkmingai įšaldė kriptovaliutų sąskaitas, kurias ši grupuotė naudojo lėšoms rinkti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Spalio 7 dieną „Hamas“ surengė netikėtą išpuolį prieš Izraelį, per kurį žydų valstybėje žuvo apie 1,4 tūkst. žmonių, daugiausia civilių.

Izraeliui paskelbus karą ir pradėjus atsakomuosius smūgius, „Hamas“ sveikatos priežiūros institucijų duomenimis, Gazos Ruože žuvo beveik 3,5 tūkst. asmenų. 

Apie sankcijas pranešta trečiadienį Izraelyje viešint JAV prezidentui Joe Bidenui. 

„JAV iždo departamentas jau seniai veiksmingai kovoja su terorizmo finansavimu, todėl nedvejodami panaudosime savo priemones prieš „Hamas“, – pridūrė J. Yellen. 

REKLAMA

Ji nurodė, kad Vašingtonas „ir toliau imsis visų būtinų priemonių“, kad „Hamas“ negalėtų rinkti lėšų žiaurumams vykdyti.

JAV yra įtraukusi „Hamas“ į teroristinių organizacijų sąrašą.

Pasak Iždo departamento, jis yra nusitaikęs į beveik tūkstantį asmenų ir subjektų, susijusių su terorizmu ir terorizmo finansavimu, vykdomu Irano režimu ir jo palaikomų veikėjų, įskaitant grupuotes „Hamas“ ir „Hezbollah“.

 

Kacapski troliai eilinį kartą apsidergė, o kai knesete prasidės tyrimas apie Hamas veiksmus ir kaltus, kam reiks raudonuot, kas bus padaręs Tėvynės išdavyste, o kas bus išguitas iš visur. Ponas Xi su Biden'u gražiai aptars Maskolijos ir Sibyriaus padalinimą ir Karo nusikaltėliai Kacapstane galės ramiai gurkšnot "Novičiok".
As pries tai ka padare Hamas. Tai teroras ir tikras kosmaras.
Bet ka dabar Israelis daro tai dar didesnis terorizmas!!! Kaip gali sakyti kad viskas teiseta kai del kazkieno vieno teroristo paleidi raketas i papbegeliu pilna pasta???? Ar bene tai ne terorizmas?? Ir tautos naikinimas????
Tai gerai. Atsakomasis veiksmas. Izraelis bombarduoja palestiniečiu pabėgėlių stovyklas. Ką Tv3 nežino ar uždrausta rašyti. Pasirodo kad rusija galinga. Kariauja su ukrsija ir dar Hamaz apginkluoja. Tai kaip čia dabar.?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų