Kalbėdamas Jungtinių Tautų Generalinėje asamblėjoje Gruzijos prezidentas Rusiją apkaltino „teroro“ vykdymu jo šalies teritorijoje, skelbia BBC.
Savo kalboje M. Saakashvilis teigė, jog praeitą savaitę Abchazijos regione Gruzijos pajėgų nukautas karys buvo rusų pulkininkas.
„Reikia stebėtis - ką Rusijos karinių pajėgų pulkininkas darė Gruzijos miškuose, organizuodamas ir rengdamas ginkluotų maištininkų grupę teroro misijai?
Aš noriu paklaust savo draugų rusų - ar nėra pakankamai teritorijos Rusijoje? Ar nėra pakankamai miškų Rusijoje, kad rusų pareigūnai nežūtų Gruzijos miškuose, esančiuose Gruzijos teritorijoje?“, - JT Asamblėjoje kalbėjo M. Saakashvilis.
M. Saakashvilis savo kalboje Rusiją kaltino siekiais destabilizuoti Gruziją ir Abchazijos regiono nepriklausomybės rėmimu.
Tuo tarpu Rusijos ambasadorius Jungtinėms Tautoms Vitalijus Churkinas tikino, jog du Abchazijos regione peiliais ir šaunamaisiais ginklais nužudyti rusai buvo kovos prieš terorizmą mokymo centro instruktoriai.
Nesutarimai tarp Gruzijos ir Maskvos prasidėjo dar 1989 metais, kuomet žlungančios Sovietų Sąjungos karinės pajėgos nužudė 19 kovotojų siekiančių Gruzijos nepriklausomybės, rašo BBC.
Pasak Tbilisio, rusai remia nuo Gruzijos atsiskirti siekiančių Abchazijos ir Pietų Osetijos regionų separatistus. Teigiama, jog per šiuose regionuose esančius rusų taikdarius Rusija siekia išlaikyti savo įtaką Gruzijai.
Gruzija buvo aktyvi GUAMO šalių (Gruzija, Ukraina, Azerbaidžanas, Moldova) grupės, kuria siekiama priešintis Rusijos įtakai regione, įkūrėja.
Gruzijos ir Rusijos santykiai ypač paaštrėjo po 2003 metais Gruzijoje vykusios taip vadinamos Rožių revoliucijos, po kurios šalies prezidentu tapo M. Saakashvilis.
Rusija yra ne kartą apkaltinusi Gruziją Čečėnijos sukilėlių rėmimu jiems siunčiant pastiprinimą bei teikiant prieglobstį savo šalies teritorijoje.
2006 metais Rusija uždraudė importuoti pagrindinius Gruzijos produktus - vyną, mineralinį vandenį ir mandarinus. Tų pačių metų rudenį Gruzija areštavo ir išsiuntė keturis šalį šnipinėjusius Rusijos karinių pajėgų pareigūnus. Savo ruoštu Rusija iš šalies išsiuntė 130 gruzinų bei iš Gruzijos atšaukė savo ambasadorių, kuris buvo sugrąžintas 2007 sausį.