Garso įrašas rodo, kad JK laivyno karininkas mėgino neleisti Iranui perimti tanklaivio

Sekmadienį paskelbtame garso įraše girdėti, kaip britų laivyno karininkas sako, jog su Didžiosios Britanijos vėliava plaukiančio tanklaivio judėjimas per Hormūzo sąsiaurį pagal tarptautinę teisę negali būti blokuojamas, kai Irano laivyno laivai perspėja tanklaivį keisti kursą.

Garso įrašą paskelbė jūrininkystės saugumo rizikos vertinimo kompanija „Dryad Global“. Jis rodo, kad Britanijos laivynas penktadienį negalėjo sutrukdyti Irano revoliucinei gvardijai perimti laivą.

Garso įraše girdėti, kaip Irano pareigūnas nurodo tanklaiviui „Stena Impero“ keisti kursą: „Pakluskite ir būsite saugūs“.

„Nedelsdami keiskite kursą 360 laipsnių, baigiau“, – nurodė pareigūnas ir pareiškė, kad laivą norima sustabdyti dėl saugumo priežasčių.

Hormūzo sąsiauryje patruliuojančio Britanijos karališkojo laivyno minininko „Montrose“ pareigūnas tanklaiviui „Stena Impero“ nurodo, kad jam turi būti leista plaukti sąsiauriu.

„Sere, kartoju, kad plaukiate tranzitu per pripažintą tarptautinį sąsiaurį ir pagal tarptautinę teisę negali būti trukdoma plaukti“, – nurodė britų karininkas.

REKLAMA

Vėliau vienam Irano patruliniam laivui jis pasakė: „Prašau patvirtini, kad neketinate pažeisti tarptautinės teisės ir neteisėtai mėginti įlipti į „MV Stena“.“

Irano pareigūnai teigia, kad britų tanklaivis buvo sulaikytas reaguojant į Britanijos vaidmenį dviem savaitėmis anksčiau sulaikant Irano tanklaivį.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų