Galutinis verdiktas: britams leista skiepyti 12-15 metų paauglius

Didžiosios Britanijos vyriausieji sveikatos pareigūnai nusprendė patvirtinti leidimą skiepytis 12-15 metų paaugliams, skelbiama „The Guardian“. Teigiama, kad tai, jeigu šiam medikų sprendimui pritars vyriausybė, turėtų padėti kovojant su pandemija ir ligos plitimo mokyklose užkardymu.

Vaikams nuo 12 iki 15 metų taip pat, kaip ir suaugusiems ar vyresniojo amžiaus paaugliams, bus leidžiama skiepytis. Teigiama, kad ankstesnis

Ši aukščiausią galią šalyje turinti institucija, atsakinga už su sveikatos klausimais susijusių sprendimų priėmimą, atmetė vakcinų kontrolės institucijos ankstesnį siūlymą neskiepyti šios amžiaus grupės vaikų dėl „neaiškios klinikinės naudos“.

Keturių vyr. sveikatos pareigūnų sprendimas atriš rankas politikams, besitikintiems, kad vyresniojo amžiaus vaikų vakcinavimas padės sumažinti COVID-19 infekcijos plitimą rudenį ir žiemą, rašoma „The Guardian“. Skelbiama, kad skiepyti šio amžiaus vaikus galima bus pradėti jau „dabar“, o antrąją dozę skirti pavasarį ar vėliau.

Anksčiau Jungtinis vakcinacijos ir imunizacijos komitetas (JCVI, patariamoji institucija imunizacijos klausimais) pateikė savo išvadą, kad „teigiamas poveikis sveikatai šioje amžiaus grupėje yra didesnis už galimas rizikas, tačiau skirtumas yra pernelyg nedidelis, kad tai reiktų palaikyti“. Tačiau JCVI pažymėjo, kad šį sprendimą gali koreguoti Jungtinės Karalystės keturių vyriausiųjų sveikatos pareigūnų komisija, kuri „gali plačiau pažvelgti į situaciją negu JCVI“. Pavyzdžiui, vakcinacijos poveikis sumažinant protrūkius mokyklose.Autoritetinga medikų komisija nusprendė, kad vakcinacijos poveikis šioje amžiaus grupėje leistų užtikrinti geresnes mokymosi sąlygas.

Nepaisant to, buvo pripažintas ir JVCI verdiktas, ir atsižvelgta į tai, kad gali būti sutrikdytos kitos vakcinacijos programos. Tačiau sprendimo autorių teigimu, „atsižvelgiama ir į tai, kad būtų sumažinta mokymosi proceso sutrikdymo tikimybė“ ir iš to sekančios teigiamos aplinkybės, todėl buvo nuspręsta leisti 12-15 metų amžiaus vaikus vakcinuoti.

JVCI jau buvo patvirtinusi leidimą skiepyti šios amžiaus grupės vaikus (apie 200 tūkst.), esančius rizikos grupėse. Tiesa, antrosios vakcinos dozės reikės laukti ne anksčiau nei iki 2022-ųjų pavasario, mat ekspertų nuomone, reikia „surinkti daugiau duomenų apie šios amžiaus grupės vaikų skiepijimą“.  

Šį ekspertų sprendimą dar turi patvirtinti Didžiosios Britanijos vyriausybė. Medicinos ekspertų grupė pažymėjo, kad svarbu remti 12-15 paauglius ir jų tėvus bet kokiu atveju, ar jie nuspręstų skiepytis, ar pasirinktų nesiskiepyti.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų