Filipinų prezidentui jo paties inauguracija pasirodė nevertu dėmesio renginiu

Filipinų parlamentas pirmadienį paskelbė Rodrigo Duterte, kuris šį mėnesį didžiule persvara laimėjo rinkimus, naujuoju šalies prezidentu, bet jis pats toje reikšmingoje ceremonijoje nedalyvavo.

Per bendrą Atstovų Rūmų ir Senato sesiją buvo patvirtinti oficialūs rinkimų rezultatai, kurie rodo, kad R.Duterte laimėjo su daugiau kaip 6 mln. balsų persvara. R.Duterte atsisakė dalyvauti ir liko savo mieste Davao šalies pietuose.

R.Duterte atsisakydamas dalyvauti sulaužė tradiciją ir nuvylė net kai kuriuos šalininkus, sustiprindamas savo, kaip nepraustaburnio politiko, su džiaugsmu įžeidinėjančio politinį elitą, reputaciją. „Aš nedalyvauju paskelbime. Niekada gyvenime nedalyvavau jokiame paskelbime“, – savaitgalį žurnalistams Davao mieste, kuris yra už 900 km nuo Manilos ir kurį jis kaip meras valdė beveik visą laiką pastaruosius du dešimtmečius, sakė R.Duterte.

R.Duterte, rinkimus laimėjęs daugiausia dėl kurstytojiškos platformos, kurios viršūnė buvo pažadas per šešis mėnesius išgyvendinti nusikalstamumą, turi būti prisaikdintas birželio 30 dieną.

REKLAMA

R.Duterte pažadėjo suteikti saugumo pajėgoms įgaliojimus šaudyti nežiūrint gyvybių ir sakė, kad žus dešimtys tūkstančių nusikaltėlių. Po išrinkimo R.Duterte ne kartą ragino policiją žudyti įtariamus narkotikų kontrabandininkus ir sakė, kad sugrąžins mirties bausmę. Jis žadėjo likti Davao iki kadencijos pradžios ir įvairiuose viešbučiuose rengia vidurnakčio spaudos konferencijas. Tai privertė politikus, veikėjus ir verslo lyderius atskristi iš Manilos audiencijų.

R.Duterte taip pat pradėjo Davao formuoti savo ministrų kabinetą, į kurio svarbius postus paskyrė daug regiono politikų. Jis taip pat susitiko su komunistais ir musulmonų partizanų pasiuntiniais, prieš planuojamas taikos derybas. R.Duterte yra sakęs, jog nori likti Davao, nes jam čia patogu. Jis taip pat ne kartą sakė nenorintis būti Maniloje, kurią praėjusią savaitę pavadino lūšnynų nustelbtu „mirusiu miestu“.

Per Kongreso pirmadienio sesiją viceprezidento rinkimų laimėtoju buvo paskelbta Leni Robredo, kuri nedidele persvara įveikė Ferdinandą Marcosą jaunesnįjį, velionio Filipinų diktatoriaus sūnų. L.Robredo, kuri priklauso kadenciją baigiančio prezidento Benigno Aquino (Beninjo Akino) Liberalų partijai, ceremonijoje dalyvavo su šeima ir šalininkais.

Filipinuose prezidentai ir viceprezidentai yra renkami atskirai. Konstitucijoje numatyta, kad jie gali dirbti tik vieną šešerių metų kadenciją.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų