Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Savaitgalį Europos šalis vėl sudrebino protestai prieš koronaviruso suvaržymus ir skiepus. Šiandien demonstrantai užtvindė Amsterdamą. Dideli protestai savaitgalį surengti Italijoje, Prancūzijoje ir Vokietijoje.

Savaitgalį Europos šalis vėl sudrebino protestai prieš koronaviruso suvaržymus ir skiepus. Šiandien demonstrantai užtvindė Amsterdamą. Dideli protestai savaitgalį surengti Italijoje, Prancūzijoje ir Vokietijoje.

REKLAMA

Nyderlandai — pirma dėl omikron atmainos itin griežtus koronaviruso suvaržymus įvedusi šalis, tad ir prieš juos nukreipti protestai čia nerimsta jau ne pirmą savaitę. Amsterdame šiandien į demonstraciją prieš valdžios priemones suplūdo tūkstančiai žmonių.

Protestai vyksta, nors vakar šalies vyriausybė ir leido duris atverti kirpėjams, mažų parduotuvių šeimininkams ir kitiems smulkiems verslininkams. Tiesa, restoranai ir barai ir toliau lieka uždaryti. Prieš dvi savaites įvykusių panašių protestu metu Amsterdame kilo gausybė susirėmimų. Pareigūnai nerimauja, kad smurto nepavyks išvengti ir šiandien.

Prancūzijoje durų neatvers ir neigiamas testas

O čia ant baslio užmautą Emmanuelio Macrono galvą neša vakcinacijos priešininkai Paryžiuje. Šalyje nauja protesto banga kilo šalies prezidentui pareiškus, kad jis užknis antivakserius ir žadant priimti naują vakcinų pasą, kuris nepasiskiepijusiems uždraus patekti į renginius, viešąsias erdves ir restoranus ar barus. Iki šiol nepasiskiepiję prancūzai COVID pasu galėjo naudotis ir gavę neigiamą testo rezultatą.

REKLAMA

„Manau susitvarkysiu. Ne pasaulio pabaiga, jeigu negalėsiu eiti į restoranus“, – kalbėjo pensininkas Maurice Barham.

Prancūzijoje omikron žaibo greičiu plintant mokyklose šią savaitę protesduodami prieš esą valdžios nesugebėjimą suvaldyti pandemijos protestuodami iš pamokų išėjo beveik 80 000 mokytojų. Tačiau kol mokytojai niršta dėl savo saugumo, kai kurie tėvai ir toliau prieštarauja vaikų skiepijimui.

„Nenorime pasų vaikams, nes jų virusas stipriai paveikti vis tiek negali. Nesuprantu kodėl iš jų atimamos laisvės“, – sakė demonstrantė Audrey.

REKLAMA
REKLAMA

Italijoje privalės skiepytis vyresni nei 50 m.

„Ne žaliajam pasui“ skelbia šis moters plakatas, kuriame ir nacistinės Vokietijos ir Rusijos imperijos simbolika. Šimtai demonstrantų Romoje taip pat lieja pykti dėl naujų suvaržymų, kuriuos Italija priėmė siekiant pažaboti kylančią omikron bangą. Visiems vyresniems nei 50-mt nepasiskiepijusiems italams gresia piniginės baudos. Jie negali naudotis viešuoju transportu.

„Tikiuosi žmonės galiausiai prabus ir supras, kad du pastarieji metai buvo juokai. Koronavirusas sukurtas dirbtinai, dabar tai jau aišku“, – sakė demonstrantė Roberta Buratti.

Kai kurių vakcinacijos priešininkų Italijoje gauti apsaugą nuo koronaviruso neįtikina nei griežti suvaržymai nei statistika. Naujiems atvejams siekiant 180 000 per paskutines dvi dienas šalyje nuo koronaviruso mirė kone 700 žmonių.

Protestuotojai išėjo į gatves ir Vokietijoje. Frankfurte 4000 prieš valdžios suvaržymus nusiteikusių vokiečių. Didžiausias jų pyktis nukreiptas prieš privalomą kaukių dėvėjimą. Demonstrantų plakatai reikalauja jų leisti nenešioti mokiniams. Protestai kaip šis nuvilnijo ir kituose Vokietijos miestuose, kur ypač piktinamasi ir valdžios planais vakciną netrukus padaryti privalomą visiems pilnamečiams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų