Ekspertai: Iranas gali užtrukti dar ne vienus metus, kol sukurs branduolinę bombą

Iranas jau turi pakankamai žemesnio lygio prisodrinto urano, reikalingo sukurti kelioms branduolinėms bomboms, tačiau branduolinės raketos sukūrimas gali trukti dar kelerius metus, teigia ekspertai.

Izraelis praėjusią savaitę įspėjo, kad Iranas iki 2013 metų vidurio gali turėti pakankamai medžiagos, reikalingos sukurti branduolinei bombai.

Tačiau analitikai teigia, kad Teheranui dar reikės laiko technologiškai sudėtingai užduočiai įvykdyti – aukšto lygio prisodrinto urano dujas paversti į branduolinius kovinius užtaisus, kurie turi būti gana maži, kad tiktų raketai.

„Jeigu jie iš anksto nepagalvojo visų žingsnių, tada turės dar daug nuveikti, – Vienoje sakė diplomatas, nepriklausantis nei vienai iš šešių galingiausių valstybių, susijusių su derybomis dėl Irano branduolinės veiklos. – Galbūt jie yra paruošę visą reikalingą įrangą. Galbūt jie tai išbandė su pakaitinėmis medžiagomis. Nemanau, kad kas nors tai žino“.

Ekspertai akcentuoja, kad laiko vertinimas yra sudėtingas, nes nežinoma, kiek Iranas yra pažengęs tariamuose branduolinės bombos tyrimuose.

„Vis dėlto aš manau, kad mes kalbame apie kelerius metus (...), per kuriuos Iranas gali sukurti branduolinį ginklą“, – teigė Stokholmo tarptautinio taikos tyrimų instituto Branduolinių ginklų programos vadovas Šanonas Kilė (Shannon Kile).


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų