Žodinė konfrontacija tarp dabartinės Rusijos politikų ir visuomenininko, buvusio TSRS prezidento Michailo Gorbačiovo stiprėja.

M. Gorbačiovas ne kartą išreiškė kritiką dėl galimai nesąžiningų rinkimų Rusijoje. Jis taip pat kritikavo įvykius Maskvoje, kai protestuojanti opozicija susirėmė su policija. Tuo metu specialieji daliniai sulaikė nemažai demonstrantų.

Paskutinis TSRS vadovas pareiškė, kad tokios ganėtinai agresyvios priemonės rodo valdžios baimę ir bejėgiškumą. Atsakydamas į šią kritiką Valstybės Dūmos vicepirmininkas Sergejus Neverovas pabrėžė, kad politikas turėtų prisiminti savo poziciją taikių piliečių atžvilgiu.

„Vieningosios Rusijos“ interneto svetainėje cituojamas S. Neverovo požiūris, kurio jis netiesiogiai kaltina M. Gorbačiovą žinojus ar galbūt netgi iniciavus kruviną susidorojimą su taikiais žmonėmis Gruzijoje, Lietuvoje ir Azerbaidžane.

1991-ųjų sausio 13-osios naktį sovietų kariams puolant Vilniaus televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, žuvo 14 beginklių gynėjų, daug civilių buvo sužeista.

Rusija atsisako išduoti įtariamuosius Sausio 13-osios byloje.

Buvęs specialiojo būrio vadas Michailas Golovatovas yra pareiškęs, kad 1991 metų sausį jo būrys Vilniuje veikė su sovietų prezidento Michailo Gorbačiovo žinia, o komunikacijos centrus reikėjo užimti todėl, kad būtų paskelbta apie prezidentinio valdymo įvedimą Lietuvoje.

M. Gorbačiovas teigia, jog nežinojo apie įvykius Vilniuje ir nėra atsakingas dėl jų.

Taip pat skaitykite:

M. Golovatovas: veikėme su M. Gorbačiovo žinia


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų