Turkijos konstitucinio teismo sprendimas panaikinti vyriausybės reformą, kuri atšaukė draudimą studentėms universitetuose dėvėti musulmoniškas skaras, yra smūgis tikėjimo laisvei ir kitoms esminėms žmogaus teisėms, šeštadienį sakė organizacija „Human Rights Watch“ (HRW).

Turkijos konstitucinis teismas trečiadienį panaikino konstitucijos pataisas, kurios būtų leidusios studentėms universitetuose dėvėti musulmoniškas skaras. Apžvalgininkų nuomone, šis sprendimas padidino tikimybę, kad tas pats teismas per kitą procesą uždarys Teisingumo ir plėtros partiją (AKP) dėl mėginimų sustiprinti šalyje islamo įtaką.

„Šis sprendimas reiškia, kad Turkijos moterys, nusprendusios ryšėti skareles, bus priverstos rinktis arba tikėjimą, arba išsilavinimą“, - sakoma HRW direktorės Europai ir Centrinei Azijai Holly Cartner (Holi Kartner) pranešime.

„Šis nuviliantis sprendimas gerokai trukdo vykstančioms reformoms“, - sakė H.Cartner.

JAV įsikūrusi HRW taip pat kritikavo Turkijos valdančiąją partiją už nesugebėjimą iš esmės perrašyti šalies konstituciją. Pasak HRW, galiojanti konstitucija nesugeba apsaugoti žmogaus teisių, nors praėjusiais metais vėl laimėjusi rinkimus AKP planavo ją reformuoti.

Turkijos pasaulietinis elitas, kuriam taip pat priklauso armijos generolai ir teisėjai, būgštauja, kad AKP slapta siekia sustiprinti islamo vaidmenį. Partija šiuos kaltinimus kategoriškai neigia.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų