Die Welt: Rusija gali pradėti puolimą Baltijos regione

Griežta politika ar dialogas – kaip Europai reikia reaguoti į Rusiją? Lenkijoje ir Baltijos šalyse atsakymas aiškus: Rusija šalia, ir ji yra laikoma priešiška. „Die Welt“ pakalbino Estijos užsienio politikos instituto direktorių, profesorių Andresą Kasekampą.

36

„Estija, Latvija ir Lietuva šiandien itin gerai integruotos į Europos saugumo struktūras. Jos yra NATO ir ES šalys. Nuo 2017-ųjų NATO kariuomenė nuolat rotuojama Baltijos šalyse. Tačiau konfliktas tarp JAV ir Rusijos Sirijoje gali sustiprėti greitai ir netikėtai. Tuomet Rusija galėtų pulti ten, kur ji turėtų aiškią karinę persvarą. Nepaisant to, kad Vakarų sąjungininkų pajėgos aiškiai galingesnės už Rusijos, to negalima pasakyti apie Baltijos jūros regioną. Jeigu Rusija užsimanytų tolimesnės konfrontacijos, tai galėtų įvykti būtent Baltijos jūros pakrantės valstybėse“, – aiškino politologas leidiniui.

(36 nuotr.)
FOTOGALERIJA. „Bild“ tyrimas: „Zapad 2017“ buvo rusų totalinio karo su NATO bandymas

Kalbėdamas apie D. Trumpo vaidmenį NATO, A. Kasekampas pažymėjo, kad iki pastarųjų dienų JAV prezidentas vengė kritikos V. Putino atžvilgiu. „Tai pavojinga, – mano ekspertas. – Jeigu Rusijoje nebus tikima tuo, kad D. Trumpas visiškai palaiko NATO susitarimus, ten gali kilti idėja išbandyti NATO“.

Į klausimą apie tai, kaip Baltijos šalys vertina Vokietijos politiką Rusijos atžvilgiu, leidinio pašnekovas atsakė: „Vokiečių politika dviprasmiška. Viena vertus, daro įspūdį tai, kaip Angelai Merkel pavyko sutelkti ES šalis sankcijų klausimu ir kaip ilgai ir stipriai ši vienybė Europoje yra išlaikoma. <…> Ukrainoje Vokietija taip pat padarė daug tam, kad demokratija ten, nepaisant Rusijos agresijos, išliktų. <...> Kitose srityse, rodosi, viršų ima ekonominiai interesai. Vienas iš ryškiausių pavyzdžių čia yra „Nord Stream 2“. Aš esu tikras, kad Vokietijos valdžia labai gerai žino, jog šis projektas yra susijęs su politiniu saugumu, ir tą patį čia įžvelgia ir Maskva. Maskvai Ukrainos atplėšimas nuo Europos dujų eksporto srauto yra viena svarbiausių užduočių. Tačiau daugelis politikų Vokietijoje apsimeta, kad dujotekis yra išskirtinai ekonominis projektas“.

REKLAMA

„Vokietija estams yra puikus praeities įveikimo pavyzdys. (…) Tačiau kuomet kalbama apie dabartinius santykius su Rusija, Vokietija dažnai rekomenduoja Baltijos šalims neprisirišti prie praeities. Estų, latvių ir lietuvių baimės yra laikomos fobijomis. Kaip galim paprasčiausiai pamiršti tokių nusikaltimus žmonijai, kokius padarė Sovietų Sąjunga?“ – retoriškai klausė ekspertas.


Rašyti komentarą...
T
Tadas Blinda
2018-04-29 06:48:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tokie straipsbiai jau senai niekam nebėra įdomūs.Su tokio pobūdžio straipsniais yra siekiama uždangstyti realias problemas Lietuvoje.Apie ekonomiką Lietuvoje daugiau straipsnių rašykite. Apie žmonių masiška emigracija pasakokite.Apie sukčius ir vagis rašykite kurie 30 metų Lietuva valdo ir vagia Lietuvos biudžeto pinigus.
Atsakyti
-11

B
Bee
2018-04-29 09:32:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bet kaip jums patiems nenusibodo tokias nesamones rašyti. Nejaugi daugiai neturit apie ka?
Atsakyti
-1

A
Ale va
2018-04-29 07:24:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Politologas kalba kaip jam naudinga, kas daugiau užmoka to ir propagandą varo? Rusija neliečia Pabaltijo valstybių,o galėtų užmėtyti kepurėmis... Kam reikalingas naudingų iškasenų neturintis, beturčių, atsilikęs ŽŪ kraštas?
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų