Davidas Cameronas traukiasi iš premjero posto

Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas paskelbė apie savo sprendimą trauktis po narystės ES referendumo rezultatų. Britai nubalsavo už tai, kad šalis paliktų Europos Sąjungą.

Apie ketinimus trauktis premjeras paskelbė komentuodamas rinkimų rezultatus tiesioginiame televizijos eteryje.

Jo teigimu, atsistatydinimas įvykis iki rudens. D. Cameronas pažymėjo, kad jis „didžiuojasi tuo, ką suspėjo padaryti būdamas premjeru“. „Aš kovojau prieš išėjimą visa savo širdimi, tačiau britai pasirinko kitą kelią. Reiškia, jiems reikia naujo premjero“, – pareiškė D. Cameronas.

D.Cameronas sakė, jog negali būti jokių abejonių dėl ketvirtadienį vykusio istorinio referendumo rezultatų, tačiau pažymėjo, jog nebebus tas „kapitonas“, kuris ves laivą sunkių derybų su ES vandenimis.

„Nemanau, kad būtų teisinga man mėginti būti kapitonu, kuris ves mūsų šalį į kitą jos tikslą“, – sakė jis.

Premjeras nurodė, kad atsistatydins spalio pradžioje, kai vyks Konservatorių partijos suvažiavimas.

Suskaičiavus 100 proc. balsų, už Didžiosios Britanijos pasitraukimą iš ES balsavo 51,9 proc. rinkėjų, už pasilikimą – 48,1 proc.

REKLAMA

Britanijos pasitraukimo iš ES procedūras turi pradėti naujas premjeras, sako Cameronas

Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas penktadienį pareiškė, kad pareigą inicijuoti oficialią Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos procedūrą jis paliks savo įpėdiniui.

„Manau, bus teisinga, kad tas naujas ministras pirmininkas priims sprendimą, kada inicijuoti (Lisabonos sutarties) 50-ąjį straipsnį“, – pabrėžė D.Cameronas, paskelbęs apytikrį laiką, kada jis pasitrauks iš posto, Britanijai nubalsavus išstoti iš Bendrijos.

Premjeras pažadėjo stengsis „išlyginti laivą“ per kelis ateinančius mėnesius, bet pažymėjo, kad naujas lyderis turėtų būti paskirtas iki spalio pradžios.

Britanijos pasitraukimo iš ES kampanijos lyderis Farage'as ragina suformuoti „ Brexit vyriausybę“

Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partijos (UKIP) vadovas Nigelas Farage'as penktadienį pareiškė, kad Britanija turėtų suformuoti „ Brexit vyriausybę“, kai šalis referendume nubalsavo už pasitraukimą iš Europos Sąjungos.

„Mums reikalinga „Brexit“ vyriausybė, – jis sakė žurnalistams prie parlamento rūmų. – Mes palikome nesėkmingą politinę sąjungą.“

 

 

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų