REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dauguma britų pritaria monarchijos išsaugojimui

Dauguma britų nori išsaugoti monarchiją, bet karaliui Karoliui III trūksta jaunimo paramos, rodo pirmadienį paskelbti naujos apklausos rezultatai.

Dauguma britų nori išsaugoti monarchiją, bet karaliui Karoliui III trūksta jaunimo paramos, rodo pirmadienį paskelbti naujos apklausos rezultatai.

REKLAMA

Likus mažiau nei dviem savaitėms iki Charleso III karūnacijos paskelbta, kad 58 proc. respondentų pritaria monarchijos išsaugojimui, o 26 proc. teikia pirmenybę renkamam vyriausybės vadovui. 16 proc. sociologinių tyrimų agentūros „YouGov“ apklausos dalyvių nurodė nežinantys, kaip atsakyti.

Tačiau apklausa, kuri buvo atlikta balandžio 14–17 dienomis transliuotojo BBC užsakymu prieš gegužės 6-ąją įvyksiančią Charleso III karūnaciją, taip pat parodė, kad monarchiją remia tik maždaug trečdalis jaunimo, o 38 proc. pirmenybę teikia renkamam vyriausybės vadovui.

18–24 metų respondentai pademonstravo didelį abejingumą monarchijos institucijai – daugiau kaip trys ketvirtadaliai jų sakė nesidomintys karališkąja šeima.

REKLAMA
REKLAMA

Tvirčiausiai monarchiją remia vyresnio amžiaus britai – 67 proc. 50–64 metų amžiaus grupėje ir 78 proc. 65 metų ir vyresnių žmonių grupėje.

45 proc. iš 4 592 apklaustų žmonių sakė manantys, kad Charlesas III yra atitrūkęs nuo britų visuomenės patirčių. Priešingai galvojo 36 proc. respondentų.

REKLAMA

74 metų Charlesas III praėjusio amžiaus 8-ajame dešimtmetyje, būdamas sosto įpėdiniu, įkūrė labdaros fondą „Prince's Trust“. Iki 2020 metų šis fondas padėjo milijonui 11–30 metų amžiaus žmonių iš nepasiturinčių šeimų.

Karalius taip pat daugybę metų remia aplinkosaugą ir kovą su klimato kaita.

Tačiau britams grumiantis su didžiausia pragyvenimo išlaidų krize per visą kartos gyvenimo laiką, finansinė monarchijos išlaikymo našta taip pat, regis, veikia jos populiarumą tarp jaunimo.

REKLAMA
REKLAMA

Paprastiems žmonėms susiduriant su finansiniais sunkumais, kai kas skundžiasi dėl išlaidų karūnacijai, kurią apmoka vyriausybė.

Karūnacijos kaštai turėtų paaiškėti tik po renginio, bet karalienės Elizabeth II (Elžbietos II) karūnacija 1953-aisiais atsiėjo 20,5 mln. svarų (23 mln. eurų) dabartiniu kursu.

Ši kritika yra platesnių klausimų apie karališkosios šeimos finansų skaidrumą ir respublikos šalininkų planų protestuoti per karūnaciją dalis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų