D. Trumpas laikysis dietos

JAV prezidento Donaldo Trumpo sveikata pakankamai gera, kad jis galėtų dirbti visą kadenciją, ir jam nenustatyta „jokių protinių sutrikimų“, sakoma antradienį paskelbtose šio valstybės vadovo pirmo oficialaus sveikatos patikrinimo išsamiose išvadose.

D. Trumpo kritikai atvirai kėlė klausimą dėl jo psichikos būklės. Be to, anksčiau šį mėnesį išleistoje skandalingoje knygoje apie jo prezidentavimą teigiama, kad D. Trumpo padėjėjai reiškė abejonių dėl jo tinkamumo dirbti šiame poste.

„Visi duomenys rodo, kad prezidentas yra sveikas ir kad toks liks visą prezidentavimo laikotarpį“, – per spaudos konferenciją Baltuosiuose rūmuose sakė gydytojas Ronny Jacksonas. Jis po praeitą savaitę atlikto patikrinimo nurodė, kad 71 metų D. Trumpo sveikatos būklė yra „puiki“.

„Jo genai neįtikėtini – ir tokį jį sukūrė Dievas“, – pridūrė ekspertas.

R. Jacksonas sakė, kad D. Trumpas asmeniškai paprašė atlikti jam protinių gebėjimų patikrinimą ir per jį pasirodė „geriau nei pakankamai“.

„Manau, jis sveikatos patikrinimą laikė galimybe išsklaidyti kai kuriuos (gandus apie jo būklę), – aiškino R. Jacksonas. – Ir manau, kad jis nė truputėlio nesirūpino, kad turi kažką slėpti.“

REKLAMA

Pasak gydytojo, prezidentas atliko Monrealio protinių gebėjimų vertinimo testą ir pelnė 30 balų iš 30 galimų.

R. Jacksonas pateikė pagrindinius prezidento sveikatos būklės parametrus: ūgis – 1,9 metro, svoris – 108 kg, pulsas ramybės būsenoje – 68, kraujospūdis – 122/74.

Užduotis – numesti svorio

Kad numestų svorio, D. Trumpas turės pakeisti savo valgiaraštį ir kasdien mankštintis.

„Manau, būtų protingas uždavinys apytikriai per metus numesti 10–15 svarų (4,5–6,8 kilogramo). Daug kalbėjomės apie dietą ir mankštą. Jis entuziastingiau nusiteikęs dėl dietos negu mankštos, bet darysim ir viena, ir kita“, – sakė R. Jacksonas.

„Viršuje yra sporto salė. Nustatysime jo rodiklius ir pažiūrėsim, kaip seksis“, – pridūrė gydytojas.

Fizinio krūvio sąlygomis prezidento pulso, kraujospūdžio ir širdies ritmo pokyčiai buvo normalūs, taip pat nerasta jokių motorinės funkcijos arba jutimų sutrikimų, R. Jacksonas sakė po patikrinimo, penktadienį surengto Walterio Reedo (Volterio Rido) nacionaliniame karo medicinos centre netoli Vašingtono.

„Šiuo gyvenimo laikotarpiu jo širdis neįtikėtinai sveika, ir manau, kad tai didžia dalimi visą gyvenimą trukęs jo susilaikymas nuo tabako ir alkoholio“, – pabrėžė medikas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų