• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per naujausią išpuolį prieš vietos politikus šeštadienį nežinomi ginkluoti asmenys nušovė Filipinų centrinės dalies provincijos gubernatorių ir dar penkis žmones, pranešė jo našlė ir pareigūnai.

Per naujausią išpuolį prieš vietos politikus šeštadienį nežinomi ginkluoti asmenys nušovė Filipinų centrinės dalies provincijos gubernatorių ir dar penkis žmones, pranešė jo našlė ir pareigūnai.

REKLAMA

Vietos policija teigė, kad šeši įtariamieji su šautuvais ir uniformomis, panašiomis į tas, kurias dėvi ginkluotosios pajėgos, įsiveržė į gubernatoriaus namus Pamplonos mieste ir pradėjo šaudyti.

Per susišaudymą žuvo Rytų Negroso provincijos gubernatorius Roelis Degamo ir dar penki žmonės, sakė jo našlė.

„Gubernatorius Degamo nenusipelnė tokios mirties. Šeštadienį jis tarnavo savo rinkėjams“, – socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbtame vaizdo įraše teigė Janice Degamo, kuri taip pat yra Pamplonos merė.

Prezidentas Ferdinandas Marcosas pasmerkė tai, ką pavadino savo politinio sąjungininko nužudymu, ir pažadėjo greitai nubausti jo žudikus, ragindamas „pasiduoti dabar, nes tai bus geriausia išeitis“.

REKLAMA
REKLAMA

„Mano vyriausybė nesiilsės, kol šio bjauraus ir šiurpaus nusikaltimo kaltininkai nebus patraukti baudžiamojon atsakomybėn“, – pridūrė F. Marcosas.

REKLAMA

Kitų keturių per incidentą peršautų žmonių būklė neatskleidžiama.

Politikas dalijo pagalbą rinkėjams, kai buvo nušautas, naujienų agentūrai AFP sakė provincijos policijos atstovas Kymas Lopezas.

Policija pranešė, kad ieško 10 įtariamųjų, įskaitant šešis užpuolikus, kurie iš įvykio vietos pabėgo dviem visureigiais ir pikapu, o paskui paliko automobilius netoliese esančiame mieste.

56 metų R. Degamo yra naujausias taikinys Filipinuose per ilgą išpuolių prieš politikus istoriją ir mažiausiai trečias, nušautas po praėjusiais metais vykusių vietos valdžios rinkimų.

REKLAMA
REKLAMA

Pietų Lanao provincijos gubernatorius Mamintalas Adiongas vasario mėnesį buvo nušautas ir sužeistas per išpuolį, per kurį žuvo jo vairuotojas ir trys lydintys policijos pareigūnai.

Tą patį mėnesį per pasalą greitkelyje buvo nušautas šiaurinio Apario miesto vicemeras Rommelis Alameda ir dar penki kartu su juo važiavę žmonės.

Per kruviniausią iki šiol užfiksuotą politiškai motyvuotą pasalą galingo pietų klano lyderiai ir maždaug dvi dešimtys pasekėjų buvo nuteisti kalėti iki gyvos galvos už 2009 metais įvykdytą išpuolį prieš varžovo gubernatoriaus rinkimuose Magindanao provincijoje rėmėjus.

Per išpuolį žuvo 58 žmonės, įskaitant politiko žmoną ir giminaičius, taip pat 32 žurnalistai ir žiniasklaidos darbuotojai, kurie nušvietė rinkiminę kampaniją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų